servis banner

Arçelik Bulaşık Makinesi Resetleme

Arçelik bulaşık makinesi modellerinde resetleme, sıfırlama hakkında güncel bilgiler

arçelik bulaşık makinesi resetleme

Bulaşık makinelerinde yaşanan bazı sorunlarda resetleme yapmak gerekmektedir. Arçelik bulaşık makinesi resetleme işlemi makine su alırken takıldığında, şebeke sularında kesilme durumlarında, makinenin pompasının tıkanması hallerinde, makine takılı kaldığında ve içinde kaldığında gerekebilmektedir. Eski nesil arçelik bulaşık makinesi ve yeni nesil arçelik bulaşık makinelerinde resetleme, reset atma ve sıfırlama farklı düğme, tuş ve yöntemlerle olabilmektedir. Arçelik modellerine göre sitemizde resetleme işlemlerini bulabilirsiniz.

servis banner

 Servisi Ara : 444 81 67 

Arçelik Bulaşık Makinesi Reset Atma

Standart Arçelik bulaşık makinesi resetleme işlemi oldukça basittir. Bulaşık makineniz açık durumda iken BAŞLA/DUR düğmesine 3 ile 5 saniye arasında basılı tutmanız durumunda makinenizde resetleme işlemi yapılmış olur. Ancak burda bilmeniz gereken her yaşadığınız sorunun ve arızanın resetleme ile giderilmeyeceğidir. yaşadığınız teknik arızanın çözümü bulaşık makinesi resetleme ile giderilmiyorsa sorunun kaynağını farklı yerlerde aramalısınız.

Arçelik 6230 bulaşık makinesi resetleme

servis banner

6230 modelinde panel üzerinde başla/bekle düğmesi bulunmakta ve hemen altında da iptal 3sn ibaresi bulunmaktadır. Arçelik 6230 bulaşık makinesi resetleme için makineniz açık konumda iken BAŞLA/BEKLE düğmesine 3 saniye civarında basılı tutmanız yeterli olacaktır. Şayet resetleme yaptığınızda makineniz yıkama halinde ise içindeki suyu boşaltması gerekecektir.

arçelik bulaşık makinesi reset atma

Arçelik 6343 bulaşık makinesi resetleme

Dijital ekran, Led şıklara sahip olan bu modelde yine ayrıca panel üzerinden BAŞLAT/BEKLE tuşu bulunmakadır. Reset ve sıfırlama işlemleri yine diğer modellerde olduğu gibi 3saniye civarında tuşa basılı kalmanız halinde resetleme yapmaktadır.

Arçelik 6388 bulaşık makinesi resetleme

6343 modelinde olduğu gibi dijital ekrana sahip bulaşık makinesi modelidir. Makine üzerinden BAŞLAT/BEKLE butonu bulunmakta olup 3 saniye basılı tutulması halinde makinenizde reset işlemi başlamış olur.

 Servisi Ara : 444 81 67 

Aşağıda benzer modellerde resetleme ve sıfırlama işlemleri yapılabilmektedir. Sitemiz reset atma işlemleri ile ilgili sürekli güncellenmekte olup sizlere zaman içerisinde tüm seri modellerin sıfırlama işlemleri ile ilgili detaylı bilgilendirmelerde bulunacağız.

Arçelik 6220 bulaşık makinesi resetleme

Arçelik 6040 e bulaşık makinesi resetleme

Arçelik 6050 e bulaşık makinesi resetleme

Arçelik 4440 bulaşık makinesi resetleme

Arçelik 6030 bulaşık makinesi resetleme

Yukarıda belirtmiş olduğumuz resetleme işlemini uygulayamadığınız durumlarda yetkili servisinden destek almanız önerilmektedir. Bulaşık makinesi cihazlarında her arıza reset atma ile giderilecek sorunlar olmadığı bilinmelidir. Arçelik bulaşık makinesi resetleme işlemleri ile ilgili soru görüş ve önerilerinizi bizlere aşağıdaki bölümden iletebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Resetleme

Yorumlar

 • Hatice ,

  60 50 m bulasik makinam isitma problemi var ve 2 saatte yikayacagi bulasiği 10 dk da soguk su ile yikiyo

 • Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sonraki Yazı
  Vestel Bulaşık Makinesi f5 Hatası
  Önceki yazı
  Vestel Bulaşık Makinesi Resetleme