servis banner

Arçelik Bulaşık Makinesi Su Almıyor

Bir çok bulaşık makinesinde su almıyor şikayetleri sıklıla alınmaktadır. Arçelik bulaşık makinesi su almıyor sorunu yaşıyorsanız yazımızı inceleyiniz.

arçelik bulaşık makinesi su almıyor

Arçelik bulaşık makinesi su almıyor sorununda bireysel olarak kontrol edebileceğiniz bir kaç nokta bulunmaktadır. Bunları yazımızda belirteceğiz ancak sizin müdahale edemeyeceğiz ve Arçelik yetkili servisi tarafınca bakılması ve giderilmesi gereken sorunlarda olabilir. Bulaşık makinesi su almıyor problemlerinde genelde markasına bakılmaksızın benzer sorunlardan kaynaklıdır.

servis banner

Bulaşık Makinesi Su Almıyorsa Musluk Kontrolü Yapın

Bazen yaşadığımız sorunlar hiç ummadığınız ve aklımıza gelmeyecek noktalarda gerçekleşebilir. Musluk sorunlarıda bunlardan biri olabilir. Arçelik bulaşık makinesi su almıyor siyorsanız servisi aramadan önce musluk açık olduğundan emin olmalı, suyunuzun kesik olup olmadığına bakmalısınız. Bulaşık makinesine tesisattan su gelmediği hallerde makineniz çalışmayacaktır. Daire tesisatında su olduğu halde makineye giden muslukta su yoksa su tesisatçısı çağırarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca makineye bağlı olan hortumun ezilip ezilmediği, tıkalı olup olmadığınıda kontrol ediniz.

servis banner

arçelik bulaşık makinesi su almıyor hortum musluk

Basit bulaşık makinesi su almıyor hataları giderilmesi

Makine Su Almıyorsa Valfi Bozulmuş Olabilir

Arçelik bulaşık makinesi su almıyor sorununda basit olarak musluk ve tesisat kontrolü yaptırsayız ve eğer o bölümde bir sorun görülmüyorsa su giriş valfi arızalanmış olabilir. Arçelik bulaşık makinenize su almasını sağlayan bölüm olan valf eğer bozulursa makine su almaz. Su giriş ventili olarak da bilinen bu bölümdeki arızalarda genelde parça değişimine gidilebilmektedir ve servis tarafından işlem gerektiren bir bölümdür. Ayrıca bulaşık makinesi valf arızaları genelde yeni satın alınan bulaşık makinelerinde değil kullanım ömrü biraz azalmış olan makinelerde daha sık görülmektedir.

arçelik bulaşık makinesi su almıyor ventil

Arçelik Bulaşık Makinesi Su Almıyor Neden

Bulaşık makinelerinde filtre bölümleride sıklıkla tıkanma sorunu yaşayabilmektedir. Arçelik bulaşık makinesi su almıyor sorunlarında her ne kadar düşük bir ihtimal olsa da filtre ve süzgeç kontrollerinide yapabilirsiniz. Filtrenin tıkanıp tıkanmadığının kontrolünü sizlerde yapabilirsiniz. Bulaşık makinenizin elektrik bağlantısını kesip kapağını açınız. Makine içindeki sepetleri dışarı çıkarınız. Alt kısımda göreceğiniz filtreleri yerinde çıkarıp tıkalı olup olmadığınız kontrol edip temizleyiz. En son olarak yerine takıp Arçelik bulaşık makinesi resetleme yaparak makinenizi yeniden başlatınız.

Arçelik Bulaşık Makinem Su Almıyor

Yukarıdaki sorunlardan kaynaklı Arçelik bulaşık makinesi su almıyor sorunu giderilmediyse emniyet sivici kaynaklı bir sorun olabilir. Bu bölümün kontrolüde yine Arçelik yetkili bulaşık makinesi servisince bakılması gerekmektedir. Her marka model bulaşık makinelerinde emniyet siviç bulunmasa da bulunan makinelerde bu parçanın yanması ve arızalanması hallerinde makine almıyor hataları yaşanmaktadır.

Pompa Motoru ve Anakart Arızası

Yine su almama sorunlarında neden olabilecek bölümlerden biri pompa motoru ve anakart arızalarıdır. İlk bahsettiğimiz öneri ve bakılması gereken yerlerde bir sorun görülmüyorsa en son çare pompa motoru ve anakart kontrolü yapmaktan geçer. Anakart bir makinenin beyni olup burda oluşabilecek farklı sorunlar zincirleme olarak başka parça ve bölgelere sirayet edebilir.

Bulaşık makinesi arızaları ve giderilmesi konusunda hem sizin sağlığınız hemde makinenizin sağlığı açısından Arçelik yetkili servislerine ulaşmanızı ve yetkili servisden destek almanızı tavsiye etmekteyiz. Sorun ve arızanın sebep olduğu yerler sadece bir noktada olmayabilir. Bu gibi durumlarda makine sahibi sık sık benzer sorun ve şikayetlerle karşılaşabilir. Sorunun kesin çözümü için yetkili teknik servisler sizlere mutlaka çözümler sunacaktır.

Arçelik modelleri su almıyor soruları

Arçelik 6230 bulaşık makinesi su almıyor

Arçelik 6230 modeli bulaşık makinesi içinde yazımızdaki bilgilenmeleri inceleyebilirsiniz.

Arçelik 6030 bulaşık makinesi su almıyor

Arçelik 6030 modeli bulaşık makinesi içinde yazımızdaki bilgilenmeleri inceleyebilirsiniz.

Arçelik 6220 bulaşık makinesi su almıyor

Arçelik 6220 modeli bulaşık makinesi içinde yazımızdaki bilgilenmeleri inceleyebilirsiniz.

Arçelik 4440 bulaşık makinesi su almıyor

Arçelik 440 modeli bulaşık makinesi içinde yazımızdaki bilgilenmeleri inceleyebilirsiniz.

Arçelik 6050 e bulaşık makinesi su almıyor

Arçelik 6050 modeli bulaşık makinesi içinde yazımızdaki bilgilenmeleri inceleyebilirsiniz.

Arçelik 6242, 6231, 4460, 3490, Arçelik leydi, 9260, 4440, 6230 ht, 6050

Arçelik Bulaşık Makinesi Arızaları ve Giderilmesi

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Arçelik Bulaşık Makinesi Su Almıyor
Önceki yazı
Bosch Bulaşık Makinesi Su Almıyor