servis banner

Bosch Bulaşık Makinesi e09 Hatası

Bosch bulaşık makinesi e09 hatası alıyorsanız hatanın tüm detayları yazımız içinde paylaşılmıştır.

bosch bulaşık makinesi e09 hatası

Su ısıtma sorunu yaşadığınızda Bosch bulaşık makinesi e09 hatası ekranda belirecektir. Bu hatayı aldığınızda makinenizin çalışır halde işleme devam edebilir ancak makine ısıtma yapamayacağı için bulaşıklar yıkama işlemi sonrasından makineden kirli çıkacaktır. Isıtıcınızın yanmış olabileceği gibi arızalanması da buna sebebiyet verebilir. Parça değişimi gerekebileceği gibi tamiride mümkündür. Şayet ısıtıcının arızasını anlamakta zorlanıyorsanız makine kapağını yıkama sonrasında açtığınızda her zaman yüzünüze doğru gelen sıcaklık artık gelmiyorsa sorunun bundan kaynaklandığınız kolayca anlayabilirsiniz.

servis banner

Bosch Bulaşık Makinesi e09 Arızası

Bosch bulaşık makinesi e09 hatası ve arızasında sadece ısıtıcı rezistans sorun çıkarabileceği gibi ısı pompası yada anakart da arıza yapmış olabilir. Bu arızanın tam kaynağının belirlenmesi için bireysel olarak sizlerin yapabileceği fazla bir müdahale ve işlem bulunmamaktadır. Yazımızın başında belirttiğimiz gibi sadece ekranda e09 arızası belirdiğinde sorunun ısıtıcı kaynaklı olduğunu anlayabilir ve servisle iletişime geçmeden önce bilgi sahibi olmuş olursunuz.

servis banner

bosch e09 hatası ısı pompası

E09 Hatası ve Isı Pompası Arızası

Isıtıcı rezistansa göre ısı pompası çok daha büyük bir sorunla karşı karşıyasınız demektir. Isı pompası eğer değişmesi gerekiyorsa genelde parça maliyeti yüksek ürünler arasındadır. Piyasada bilinen fiyatları 700₺ ile 1000₺ arasında değişen fiyatlardadır. Tamiri içinde her firmadan kolayca destek bulamayabilirsiniz. Ancak yinede bosch yetkili servisleri ile görüşme yapmanızda fayda vardır. Pompa içinde bulunan rezistans da arıza veya yanık varsa tek başına değişmesi mümkündür ancak yinede maliyetli olacağı hakkında bilginiz olsun.

bosch bulaşık makinesi e09 hatası rezistans

E09 Elektronik Kart Arızası

Bosch bulaşık makinenizde e09 hatası varsa düşük bir ihtimal dahi olsa ana kart arızasından da kaynaklı olabilir. Pompa ve rezistans kontrol edilip bir sorun görülmediğinde kart sorun yaşanıyor olma olasılığı artar. Kart yanmışsa yada arızalanmışsa tamirini her zaman kolayca bulamayabilirsiniz. Yüksek oranda kart değişimi işlemleri yapılmaktadır. Ancak bilmeniz gereken Bosch bulaşık makinesi e09 hatası aldığında yüksek oranda ısı pompası kaynaklı sorundur.

Bosch bulaşık makinesi e09 hatası nedir

Bosch bulaşık makinesi e09 hatası yazımızda detaylı şekilde anlatmaya çalıştık. Bir daha hatırlatmak isterizki yaşadığınız bu sorunda sizin kendi başınıza işlem yapmanız kesinlikle önerilmez. Makinanızın çok daha büyük zarar görmemesi için uzman teknik servislerden hizmet almanız önerilmektedir.

E09 hatası Bosch bulaşık makineleri ile birlikte Siemens ve Profilo bulaşık makinelerinde de görülmektedir. Diğer tüm bosch bulaşık makinesi arıza kodları için ilgili kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bosch Bulaşık Makinesi Arıza Kodları Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Bosch Bulaşık Makinesi e22 Hatası
Önceki yazı
Siemens Bulaşık Makinesi Resetleme