servis banner

Bosch Bulaşık Makinesi e24 Hatası

Sizlerde Bosch bulaşık makinesi e24 hatası alıyorsanız sorunun kaynağı ve çözümleri hakkında yazımızı inceleyebilirsiniz.

bosch bulaşık makinesi e24 hatası

Bosch bulaşık makinesi e24 hatası uyarısı aldıysanız bu makinenizde su boşaltamama problemi olduğuna işaret etmektedir. Bulaşık makinesinin su tahliye işlemini yapamadığını bizlere anlatır ve çözümü içinde aşağıdaki detaylara tek tek dikkat etmek gereklidir.

servis banner
  • Su giderinin tıkanlı olması halinde e24 hatası ortaya çıkabilir.
  • Bulaşık makinesi pompa motorunda olası arızalarda e 24 hatası alınmaktadır.
  • Bulaşık makinesi iç filtrelerde oluşacak tıkanma ve arızalarda e24 hatası belirir.
  • Düşük bir ihtimalle de makine ana kart sorunundan kaynaklı hata verebilir.
  • Sensör arızaları da bu hataya sebep olabilir.

e24 bosch bulaşık makinesi hatası

E24 Hatası Alındığında Ne Yapılmalı
Bosch bulaşık makinesi e24 hatası aldığınızda önerimiz kendi çözümleriniz yerine profesyonel bulaşık makinesi servis hizmetlerinden faydalanmanızdır. Can ve mal güvenliği için tecrübe etmediğiniz konularda makineye müdahalelerden kaçınınız.

E24 Hatası Nasıl Giderilir?

servis banner

Bosch bulaşık makinesi e24 arızası aldığınızda dilerseniz servis çağırmadan önce yapabileceğiniz kontroller ve işlemlere de göz atabilirsiniz. Makineninizin su gider hortumlarını ve bağlantılarını kontrol etmekle başlayabilirsiniz. Bulaşık makinesi iç kısmında bulunan fitreyi yerinden çıkarıp temizleyebilirsiniz. Bu işlemler haricinde yapılacaklar profesyonel uzman ve teknisyenler tarafından yapılması gerekmektedir. Sizlerde yakındaki bosch servisi için arayışa girebilir ve servis çağırabilirsiniz.

bosch e24 hatası

E24 Hatası Bosch Servisi

Aradığınız bosch bulaşık makinesi servisi genelde yapacağı işlem drenaj pompası kontrolü, pompa dişlisinin makine dışına çıkarılıp kontrol edilmesi veya değişiminin yapılmasıdır. Eğer bu yapılan işlemler yanıt vermiyorsa anakart kontrolüne gerek duyulacaktır. Ortalama bosch bulaşık makinesi e24 hatası giderilme süresi 30dk sürmektedir. Sorun çok ciddi bulaşık makinesi arızaları arasında yer almaz. Bu nedenle deneyimsiz ve tecrübesiz bulaşık makinesi tamircisi yada servislerden hizmet alırken dikkat ediniz. İnternet üzerinden kısa araştırmalar yaparak konu hakkında sizlerde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bosch Dishwasher e24 Error

Bulaşık Makinesi E24 Arızası
Bosch bulaşık makineleri ile aynı band üretimi olan siemens ve profilo bulaşık makinelerinde de benzer hata kodu dijital ekranda yansımaktadır.
Bosch Geschirrspüler Fehler E24
Bosch Bulaşık Makinesi Arıza Kodları Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Bulaşık Makinesi Açma Kapama Düğmesi Tamiri
Önceki yazı
Bulaşık Makinesi e15 Arızası