Bosch Bulaşık Makinesi Resetleme

Son derece kolay bir işlem olan Bosch bulaşık makinesi resetleme hakkında bilgiyemi ihtiyacınız var?

bosch bulaşık makinesi resetleme

Bazen yanlış program seçimi yada süresi yanlış tercih edilen nedenlerle resetleme yapmanız gerekebilir. Bosch bulaşık makinesi resetleme işlemi şu taşırma durumlarında, makinenin su alamaması veya suyu boşaltamaması gibi durumlarda da gerekebilir. Yeni nesil Bosch marka bulaşık makinelerinde start tuşuna 3 saniye basılı tutulması ile resetleme işlemini yapmış olursunuz. Bulaşık makinesi ekranında 0:0:1 işareti göreceksiniz burda 1 dakika civarında beklemeniz halinde bulaşık makinesi ilk başlangıç anına dönmüş demektir.

Bosch Bulaşık Makinesi Sıfırlama

Bosch bulaşık makinesi resteleme (sıfırlama) işlemi her modelde benzer şekilde olmayabilir. Bosch bulaşık makineleri yaklaşıl 20 yıldır üretilmekte ve farklı seri modellere sahiptir. Saat göstergesine sahip modeller veya saat göstergesi olmayan bir çok model bulunmaktadır. Saat göstergesi bulunan bulaşık makinelerinde 0:00′ a gelmesi halinde bulaşık makinesinde tahliye tamamlanıp resetleme tamamlanmış olur.

bosch bulaşık makinesi resetleme

Eski model bosch bulaşık makinesi resetleme

Eski nesil bosch bulaşık makinelerinde sıfırlama yapmak için program düğmesi iptal bölümüne getirilmek sureti ile start verilir. Genelde mekanik beyinli bosch bulaşık makineleri için resetleme işlemidir.

Bulaşık makinelerinde yıkama işlemi sonrasında alt havuz kısmında su kalabilir. Alt kısımda su kalmaması gereklidir. Bunun içinde resetleme (sıfırlama) işlemi yapmak gerekebilir. Bu genel program yarıda kaldığı durumlarda da yaşanabilir. Yeni program vermeniz gerekecektir ve yine yapacağınız işlem aynıdır. Start düğmesine 3 saniye basılı tutunuz. 3 saniye sonrasında makineniz uyarı sesi verecek olup sesin duyulmasından sonra makinenizin pompa motoru devreye girecek ve 1 dakika civarında sürdükten sonra komple sıfırlama yapılmış olacaktır.

Bosch Bulaşık Makinesi Resetleme sorularınız olursa lütfen bizlere aşağıdaki kısımından yazınız. Soru görüş ve önerilerinizi ziyaretçilerimizle kolayca paylaşabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Arızaları ve Giderilmesi

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Bosch Bulaşık Makinesi Resetleme
Önceki yazı
Bulaşık Makinesi Arıza İşaretleri