servis banner

Bosch Bulaşık Makinesi Su Almıyor

Bir çok kullanıcının yaşadığı sorun olan Bosch bulaşık makinesi su almıyor şikayeti hakkında faydalı olabilecek bilgileri derlerdik.

bosch bulaşık makinesi su almıyor

Bir çok bulaşık makinesi arızası arasında Bosch bulaşık makinesi su almıyor şikayeti de sıkça yaşanmaktadır. Bu sorunu sizde yaşadığınızda iki noktaya dikkat edip kontrol etmeniz gerekecektir. Şayet yazımızda anlattığımız noktaları kontrol ettiğiniz halde sorun giderilmiyorsa makinenin farklı bir sorunu nedeni ile birbirini tetikleyen hatalar zincirine maruz kalmış olabilisiniz. Bulaşık makinesi su almıyor ise sırası ile servis çağırmadan önce neler yapabilirsiniz gelin birlikte bakalım.

servis banner
Basit bulaşık makinesi su almıyor çözümleri

Bosch Bulaşık Makinesi Su Almıyorsa Musluğu Kontrol Edin

Bazen sorunların çözümü kendi basit hatalarımızdan yada dikkat edemediğimiz unsurlardan oluşabilir. Bunlarda biride farklı bir sebep veya nedenden ötürü musluğu kapattığınızda bulaşık makinenize su gelmeyecek ve makine çalışmayacaktır. Şayet siz hiç müdahale etmeyip musluğu kapatmadıysanız musluğa su gelip gelmediğini kontrol ediniz. Evinizde, dairenizdeki tesisat sorunu nedeni ile Bosch bulaşık makinesinin bağlı olduğu muslukta su olmayabilir. Ayrıca suların kesik olup olmadığına ve hortumun tıkalı olup olmadığınıda kontrol ediniz.

servis banner

bosch bulaşık makinesi su almıyor neden

Bosch Bulaşık Makinesi Su Almıyorsa Su Girişini Kontrol Edin

Bosch bulaşık makinesi su almıyor öncelikle yapabileceğiniz ilk kontrol su girişinin kontrolü olmalıdır. Bu sorunda bir çok servis işinde görülmektedir ki makineye su girişini sağlayan su giriş valsinde oluşan sorunlardan kaynaklıdır. Su giriş valfi arızaları ve yanmaları sıkça görülmektedir. Her ne kadar yeni cihazlarda pek rastlanmasa da eski cihazlarda yani 7-8 yıl ve üstü kullanımı bulunan cihazlarda kullanım durumlarına göre değişebilmektedir. Bu parça bulaşık makinenize su girişini sağlamakta olup ventil (Su giriş ventili) olarak da bilinmektedir. Yine bulaşık makinesi su giriş vanası olarak da adlandırılır. Genelde parça arızlandığında yenisi ile değiştirmek gerekebilir.

Bosch bulaşık makinesi su almıyor sorunu yaşıyorsanız

Makine Su Almıyorsa Emniyet Sivici Arızalanmış olabilir

Bulaşık makinelerinin su almama sorunlarına neden olan bir diğer detayda emniyet sivillerinde oluşan arıza ve sorunlardır. Her bulaşık makinesinde emniyet sevici bulunmayabilir. Emniyet sivici olan cihazlarda sivil bozulabilir veya kendini kapatabilir. Su sevici olarak da bilinen bu parçanın arızlandığında genelde değişim yapılmakta olup yetkili bosch servisi çağırmanız ve destek almanız gerekecektir. Bosch bulaşık makinesi su almıyor ve emniyet sivici sorunu varsa teknik servisler dışında müdahale yapılmaması önerilmektedir.

bulaşık makinesi su almıyor bosch

Bosch Bulaşık Makinesi Su Almıyor Nedeni

Yukarıda bahsettiğimiz nedenler ihtimal olarak soruna neden olan önemli adımlardır. Öncelikle bunlar dikkat alınmalıdır. Bunlar haricinde yinede her ne kadar ihtimali düşük olsa da şu adımlarıda deneyebilirsiniz. Bosch bulaşık makinesi almıyor ise bulaşık makinenizin kapağının tam olarak kapalı olup olmadığını kontrol ediniz. Seçmiş olduğunuz programı iptal edebilir ve yeni bir program vererek deneme yapabilirsiniz. Ayrıca pompa motoru kontrolüde yine az bir ihtimal dahilinde olsa da kontrol edilmesi gerekebilir. Bunlar dışında bosch bulaşık makinesi resetleme işlemi de yapıp son kontrol ve denemenizide yapmış olursunuz.

Bosch Bulaşık Makinem Su Almıyor

Hem kendi sağlığınız ve hemde makine sağlığı açısından teknik müdahale gereken durumlarda her zaman yetkili bosch servislerine ulaşmanız tavsiye edilmektedir. Eğer bireysel olarak kendinizin yapabileceğine emin olduğunuz detaylar varsa yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Bunun dışındaki tüm işlem ve müdahaleler için mutlaka uzman teknik servislere ulaşınız. Bosch bulaşık makinesi su almıyor yazımız hakkında kullanıcı deneyimlerini bizlerle paylaşmak isteyen ziyaretçilerimiz aşağıdaki yorum bölümünü kullanabilirler.

Bosch Bulaşık Makinesi Arızaları ve Giderilmesi

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Arçelik Bulaşık Makinesi Su Almıyor
Önceki yazı
Bosch Bulaşık Makinesi Arızaları