Bulaşık Makinesi Açma Kapama Düğmesi Tamiri

Bulaşık makinesi arıza ve şikayetlerinden biri de Açma Kapama düğmesi çalışmıyor şikayetleridir.

bulaşık makinesi açma kapama düğmesi tamiri

Bulaşık makineniz eski veya yeni olsun açma kapama düğmesi arızası ile karşılaşabilirsiniz. Bulaşık makinesi açma kapama düğmesi tamiri için servisi aramadan önce mutlaka yazımızı inceleyiniz. Bosch bulaşık makinesi, Arçelik bulaşık makinesi, Vestel, Profilo, Samsung, Siemens dahil tüm marka bulaşık makinelerinde bu sorun yaşanabilmektedir.
Bir çok kullanıcı açma kapama tuşuna bastığım halde ışık yanmıyor ve makina çalışmıyor şikayeti almaktadır. Bu durum genelde makine sahipleri tarafından basit bir sorunmuş gibi düşünülsede bazen hiç de durum öyle olmayabiliyor. Bulaşık makinesi tamircisi çağırmadan önce yazımızı kısa vakit ayırıp okumanızı önermekteyiz.

bulaşık makinesi açma kapama düğmesi arızası

Bulaşık Makinesi Açma Kapama Düğmesi Çalışmıyor

Makinenin açma kapama düğmesi çalışmıyor, ışık yanmıyor ve makine tepki vermiyorsa bir kaç kontrolü servisi çağırmadan yapabilirsiniz. Öncelikle makineye elektrik gelip gelmediğini kontrol ediniz. Makinenizi gerekirse uzatma kablo ile bir başka fişe takarak kontrol ediniz. Yada kontrol kalemi ile pirizde elektrik akımı olup olmadığını kontrol ediniz. Yine makinenizi fişe takmadan önce programı sıfırlayıp bir kaç dakika çalıştırmadan bekleyiniz.
Bazen bu sorun makine çalıştığı esnada da alınabilmektedir. Kablo bağlatılarının olduğu alanlarda oksitleneme nedeni ile de akım makinaya ulaşamaz. Bunu kendi başınıza gözlemlemeniz ve tamirini yapmanız pek mümkün değildir. Bulaşık Makinesi Açma Kapama Düğmesi Tamiri için basit kontroller haince uzman teknik servis desteği almanız gerekecektir. Ayrıca en son çare bulaşık makinesi servisinin anakartı kontrol etmesi olacaktır. Ana Kart üzerinde ulaşabilecek bir sorun yada kartın yanması bulaşık makinesi açma kapama düğmesi arızasına sebep olabilmektedir.

bulaşık makinesi açma kapama

Bulaşık Makinesi Açma Kapama Düğmesi Arızası

Bulaşık makinesi açma kapama düğmesi tamiri yetersiz bilgiye sahip kişiler ve uzmanlık alanı olmayanlar tarafından müdahale edilmemesi gereken bir arızadır. Elektrik, Elektronik ve akım bazlı sorunlar hem can güvenliğine hemde mal güvenliği zarar oluşturabilir. Bazı kullanıcılar makinesinin düğmelerine bir kaç defa basınca çalıştığını ama sonra tekrar açma kapama düğmesinin çalışmağını iletmektedir. Olası bir kısa devre yapma ihtimalide vardır. Dha güvenli bir sonuç ve kesin netice için bulaşım makinenizin markasında hizmet veren servis firmalarına ulaşmanız gerekecektir.

Sitemizdeki diğer bulaşık makinesi arızaları ve hataları hakkında detaylı bilgilendirmeler bulunmaktadır. Daha önce benzer sorunu yaşamış ve tecrübe etmiş ziyaretçilerimiz Bulaşık Makinesi Açma Kapama Düğmesi Tamiri konusunda ziyaretçilerimiz ile görüşlerini aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilir.

Reparatur des Ein / Ausschalters der Geschirrspülmaschine

Açma Kapama Düğmesi Tamiri
Bulaşık makinesi açma kapama düğmesi tamiri için kesinlikle anladığınız konuda teknik müdahaleler yapmaya çalışmayınız.
Bulaşık Makinesi Arızaları ve Giderilmesi

Yorumlar

 • keyifle.net ,

  Arçelik Bulaşık makinemin açma kapama düğmesi bozulmuştu. yetkili servisten temin etme ve değiştirme süresi 3-4 günü bulacaktı. arkadaşlardan servis kaydı oluşturdum 1 günde sorunu çözdüler. kesinlikle güvenilir bir servis. yetkili servisler servis hizmeti yanında kireç önleyici, voltaj düzenleyici gibi ek ürünler pazarlama işine girdiler. asıl işlerini unutmuşa benziyorlar.

 • Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sonraki Yazı
  Bulaşık Makinesi Kart Tamiri
  Önceki yazı
  Bosch Bulaşık Makinesi e24 Hatası