Bulaşık Makinesi Arızaları

Kullanıcılardan kaynaklı hemde makine parça aşınmaları yada farklı nedenlerle bir çok arıza oluşabilir. Bulaşık Makinesi Arızaları seviyelerine göre oldukça farklıdır. Bazı arızalarda servis bile çağırmanıza gerek yokken bazı Bulaşık Makinesi arızalarında ise kesinlikle profesyonel teknisyenlerden hizmet almanız gerekmektedir.

Özen göstererek kullandığınızı bildiğimiz bulaşık makineniz hiç olmadık zamanlarda arıza verebilmektedir. Bulaşık Makinesi Arızaları için kullanıcıların bir çoğu sorunu anında anlayabilirken kimi cihaz sahipleri hiç bir arızada bilgi sahibi değildir. Bulaşık Makinesi Servisi firması olarak uzman teknisyenlerimiz tarafından sizlere Bulaşık Makinesi Arızaları hakkında kısa bilgilendirmelerde bulunacağız. Hemen hemen bir çok Bulaşık Makinesinin çalışma prensibi aynı olup parça ve aksamlarıda birbirleri ile aynı olabilmektedir. İstanbul içindeki Bulaşık Makinesi Onarım ve Tamir işlerimizde benzer sorunu yaşayan çok sayıda kullanıcı ile kaşılaşmaktayız.
Bulaşık Makinesi Arızaları

En Sık Rastlanan 10 Bulaşık Makinesi Arızası

Bulaşık Makinem Su Akıtıyor : Bir çok makine sahibinin endişe ettiği ve canını sıkan arıza türünden biridir. Bulaşık Makinesinin alt kısımdan su kaçırması veya akıtması bir çok kişinin sorunlardan, arızalardan biridir. Tüm Marka cihazlarda görülen bu sorun bir kaç sebeple oluşmaktadır. Bağlantı Hortumundaki çatlak nedeni ile yada tahliye hortumunda çatlak oluşması nedeni ile Su Akıtma arızası yaşanabilmektedir. Bunun dışında filtre arızaları ve tıkanmaları, deterjan bölmesi sorunlarından kaynaklı vede kazan delinmesi sonucu Bulaşık makinesi alttan veya makinenin herhangi bir yerinden su akıtabilir. Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor konusu ile ilgili daha detaylı yazıya bağlantıda ulaşabilirsiniz.
Yıkama Programı Başlamıyor : Eski veya yeni nesil makinelere bakılmaksızın her marka modelde Yıkama programı sorunu yaşanabilmektedir. Bulaşık Makinesi Arızaları arasında bir çok kişi bu sorunu belli bir süre sonra tecrübe etmektedir. Bu sorunla karşılaştığınızda hemen servis firması çağırmanız gerekmektedir. Makinanızı kapatıp belli bir süre bekledikten sonra tekrar aç kapa yapınız. Eğer bu şekilde çalışmadıysa makinenin fişini çekiniz bir kaç dakika sonra tekrar takıp çalıştırınız. Eğer yinede çalışmıyorsa Bulaşık Makinesi Servisi için arayışa girebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Yıkama Esnasında Çok Gürültü Çıkarıyor : Yine makine sahiplerinin en çok şikayet ettiği konulardan biride makinenin gürültülü çalışmasıdır. Genelde sadece şu sebeptendir demek cihazı görmeden ve tespit yapmadan mümkün olmasada bir çok gidilen servis işinde deterjan bölmesinden geldiği görülmektedir. Çok fonksiyonlu tablet deterjan kullanımlarında aşırı köpükten dolayı ses çıkarması olası bir durumdur. Bulaşık Makinesi Arızaları arasında yine acil servis çağırmanızı gerektiren bir durumda değildir. Yıkama için tablet yerine toz deterjan kullanımını deneyebilirsiniz.

Makinem Parlatma Sorunu yaşıyor Bugulu bir yıkama yapıyor : Bulaşık makinenizde temiz yıkama sorunu dışında parlatma sorunuda yaşayabilirsiniz. Bir çok kişinin şikayetinden biride özellikle cam ürünlerde bugulu bir görüntü oluşmasıdır. Bu gibi sorunla karşılaştıysanız bir kaç kademe kontrol yapmanız gerekmektedir. Öncelikle partlatıcı seviyesinin kontrol edilmesi gerekmektedir. Parlatıcı seviyesi yüksek ise makine içerisine dökülmüş olabilir ve temizlenmesi gerekir. Bazı bölgelerde kullanılan suların sertliği nedeni ile de parlatma sorunu oluşabilmektedir. Bunun içinde tuz kullanımına özen göstermeniz gerekmektedir.

Bulaşık Makinesi Deterjanı Alamıyor : Makinenizin içindeki hacimli ürünlerin özellikler tabakların deterjan bölme kısmını engellemediğinden emin olunuz. Düşük sıcaklıklı programlarda kullanılan parlatıcı seviyesine dikkat etmeniz gerekmektedir. Deterjan bölümünde elektriksel veya mekanik bir problem yaşanıyor olabilir. PCB kartta problem oluşmuş olabilir. Bireysel olarak yapabilecekleriniz dışında Bulaşık Makinesi Arızaları için uzman desteği almanız önerilmektedir.
Bulaşık Makinem Hiç çalışmıyor : Makinenin her zamanki rutin çalışma işlemlerini yaptığınız halde çalışmıyorsa sırası ile Bulaşık makinesi servisi çağırmadan önce şunları yapınız. Makinenin fişinin prize takılı olup olmadığından emin olunuz, Besleme kablosunun kontrolünü yapınız, Tüm Kablo grubunu kontrol ediniz, PCB kartın soketlerinin bağlantılarını kontrol ediniz, Makinede çoçuk kilidi var ise aktif halde olup olmadığını kontrol ediniz, PCB kartı kontrol ediniz.

Bulaşık Makinesi Arızaları

İstanbul Bulaşık Makinesi Arızaları için Size En yakın Servis

Tamamen Bulaşık Makinesi Arızaları için özel olarak yapılanmış ekiplerimizle sizlere her marka makinada en iyi hizmeti vermekteyiz. Arçelik Bulaşık Makinesi Servisi, Vestel Bulaşık Makinesi Servisi, Bosch Bulaşık Makinesi Servisi, Siemens Bulaşık Makinesi Servisi, Ariston Bulaşık Makinesi Servisi dahil tüm markalar için özel teknisyenlerimiz bulunmaktadır. Bulaşık Makinesi Tamiri için mobilize ekiplerimiz bulunmakta olup amacımız sizlere gönderdiğimiz ekiplerin aynı gün sorunu çözmesi ve bir kaç dakika içerisinde makinenizi tekrar kullanmanızı sağlamasıdır.

Bulaşık Makinesi Arızaları ve Giderilmesi

Yorumlar

 • Tansiyon Hakkında Her Şey ,

  bosch marka bulaşık makinasının anakartını servis bulamayınca arkadaşları aradım. hem hızlılar hem de ilgililer. sorunumu en kısa sürede çözdüler. Servisin bulamadığı anakartı 2 gün içerisinde bulup değiştirdiler. teşekkür ederim.

 • ishana ,

  bulaşık makinelerinin en hassas parçaları genelde elektronik aksamı oluyor. Arçelik marka bulaşık makinem yetkili servis tarafından en az 3 defa onarıma alındı. Sadece elektronik arızalarından. Bir de bulaşık makinesinin ithal olanları daha dayanıklı diyorlar. Ben de bir daha alacağım zaman ithal olanlardan alacağım.

 • erdinç ,

  bulaşık makinelerinin yedek parçaları artık yetkili servisler dışında hesaplı bir şekilde temin edilebiliyor. Çok özel makineler haricinde hemen hemen her makinenin parçaları birbirlerine uyuyor. bulaşık makinenizi güvenilir bir özel servise onartarak uzun yıllar kullanabilirsiniz.

 • Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sonraki Yazı
  Bulaşık Makinesi Tamircisi
  Önceki yazı
  Bosch Bulaşık Makinesi Servis