servis banner

Bulaşık Makinesi Bardakları Çiziyor

Bulaşık makinesi bardakları çiziyor diyorsanız mutlaka son derece basit çözüm önerilerimize göz atınız.

bulaşık makinesi bardakları çiziyor

Bulaşık makinesi her ne kadar yeni ve sıfır olsa da bir çok kullanıcı Bulaşık makinesi bardakları çiziyor sorunu yaşamaktadır. Bir iki deneme sonrasında benzer sorunu sizlerde yaşıyorsanız mutlaka çözümü için servis desteği yada kullanıcı çözümlerini inceleyiniz. Sizlere hazırladığımız yazımızda kullanıcı olarak nelere dikkat edeceğiniz hususlarına değindik.

servis banner

Bulaşık Makinesi Bardakları Çiziyor, diye oldukça fazla şekilde özellikle kadın kullanıcılarımızdan yorumlar aldık ve nedenlerini bizlere sordular. Böyle bir sorun yaşamanız oldukça normal çünkü çoğu bulaşık makinesi kullanıcısı makineyi ne zaman, nasıl ve kullanım sırasında ekstra nelere dikkat etmesi gerektiğini bilmemektedir.

bulaşık makinesi bardakları çiziyor

Bardak Çizilmesine Karşı Neler Yapılmalıdır?

  • Her bulaşık makinesinde mutlaka kullanması gereken bir bölme vardır, bu bölmenin adı ise Tuz Haznesidir. Adından da anlaşılacağı üzere belli bir miktar bulaşık makinesini çalıştırmadan önce buraya tuz koymalıyız ve bu şekilde bulaşık makinemizi çalıştırmalıyız.
  • Kullanmış olduğunuz deterjanın kalitesine dikkat etmeniz gerekir. Kullanım ömrü dolmuş bulaşık deterjanları bozulabilmektedir. Buda bulaşık makinenizde bulunan bardaklar, tabaklar ve diğer tüm ürünlerde çizilmeye neden olabilir.
  • Bulaşık makinesi yerleşimine de kesinlikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Yığın, istif, birbirinin üstüne gelecek ve makina çalıştık sırada birbirine sürtünecek yerleşimlerden kaçınmanız gerekmektedir.
  • Bulaşık makinesi tuz haznesi kapağının kapalı olduğundan emin olunuz.
  • Bazı deterjanlar tuz içermektedir. Bir diğer yıkamanızda tuz içermeyen bulaşık makinesi deterjanları kullamayı deneyiniz.
Bardak Çizilmelerine Karşı Çözümler
Bulaşık makinenizin bardaklarınızı sürekli çiziyorsa 5 adımda neler yapacağınızı yazımızda belirttik. Öncelikle bu yöntemleri deneyip sorun çözülmemesi halinde profesyonel destek alabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Çizilme Sorunları

Yukarıda 5 maddede nelere dikkat edeceğiz hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Yine de bulaşık makinesi bardakları çiziyor şikayetiniz devam ediyorsa bulaşık makinesi servis desteği almanızı önermekteyiz.

Bulaşık Makinenizin Tuz Haznesine belli bir miktar tuz koymanızın faydaları, bardaklarınızı makine yıkama işlemi gerçekleştirirken çizilmelerini ve iyi temizlenmelerini sağlar. Bununla birlikte, en iyi şekilde de her zaman bulaşık makinenizin çalışmasını sağlar, her zaman. Tuz haznesine tuz koymadığınız takdirde bardaklarınız her zaman çizilecektir ve bu yüzden bu durumdan hiçbir zaman kurtulamayacaksınız. Tuz Haznesine tuz koymadığınız zaman her zaman bulaşık makineniz oraya su gönderimi yapacak ve bu nedenlerden dolayı da bardaklarınız her zaman çizilecektir, sadece bardaklarınızda değil cam olarak hangi eşyanız var ise aynı durum gerçekleşecektir. Bulaşık Makinesi Bardakları Çiziyor, sorununu yaşamamak için mutlaka tuz kullanın.

Bulaşık Makinesi Arızaları ve Giderilmesi

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Siemens Bulaşık Makinesi Elektrik Gelmiyor
Önceki yazı
Bulaşık Makinesi Tuz Işığı Yanmıyor