servis banner

Bulaşık Makinesi Çalışmıyor

Bulaşık makinesi çalışma sorunlarına dair problem ve çözümleri yazımızda paylaşılmıştır.

Bulaşık Makinesi Çalışmıyor

Bulaşık makinesi sorunları marka model ve kullanıcıya değişiklik gösterebilir. Eğer bulaşık makinesi çalışmıyor ve hiç tepki vermiyor diyorsanız bunun birden fazla nedeni olabilir. Aşağıda sizlere bulaşık makinesinin neden çalışmayabileceğine dair başlıkları ile bazı sebepleri sıraladık. Ancak bireysel kendi yöntemlerinizle çözüm aramak yerine markanızın yetkili servisine ulaşıp profesyonel destek almanız önerilmektedir.

servis banner

Bulaşık Makinesi Ana Kart Arızaları

Bulaşık makinesinin beyni diyebileceğimiz anakart bölümünde oluşacak arızalar nedeni ile bulaşık makinesi çalışmıyor sorunu yaşayabilirsiniz. Genelde ciddi bulaşık makinesi arızaları diyebileceğimiz türden sorunlardır analar hata ve arızaları. Bulaşık makinesi anakart arıza sorunlarında genelde değişime gidildiği bilinmektedir. Sizin bireysel olarak yapabileceğiniz bir şey yoktur. Bulaşık makinesinde herşey yolunda olsa da anakartın arızalanması durumunda makineniz çalışmayacaktır. Teknik servis hizmeti ile ana kart değişimi gerekebilir. Yinede emin olmak için servis görüşü almanız gerekecektir.

servis banner

Bulaşık Makinesi Çalışmıyor

Bulaşık Makinesi Tıkanıklık Sorunları

Bulaşık makinesinde yıkama fıskiyesi ve su kanallarında tıkanmalar nedeni ile bulaşık makinesi çalışmıyor sorunu yaşayabilirsiniz. Bulaşık makinesi fıskiyesi makine içinde suyun bulaşık ile buluşmasını sağlayan ekipman olup tıkanması halinde genelde makine kitlilenmekte ve çalışmamaktadır. Bulaşık makinesi servisi çağırmadan önce bireysel olarak kendiniz fıskiyeye müdahale edebilirsiniz. Ufak bir iğne ile fıskiyede bulunan suyun çıktığı gözenekleri açmaya çalışabilirsiniz. Pervaneyi temizlediğiniz düşündüğünüzde tekrar bulaşık makinesini programlayıp çalıştırınız. Su kanalları içinde kontrol yapabilirsiniz. Bulaşık makinesinin tesisattan su alıp almadığından emin olunuz. Su vanasını kontrol ediniz, su alan hortumun eğilip bükülmedinden emin olunuz.

Dishwasher does not work

Bulaşık Makinesi Kapağını Kontrol Ediniz

Bulaşık makinesi kapağı tam kapanmıyorsa makineniz bir türlü çalışmayacaktır. Bulaşık makinesinin sepetinin yerine tam oturup oturmadından da emin olunuz. Büyük hacimli tencere tava gibi malzemelerin kapağın kapanmasına engel olmasını önleyiniz. Tam olarak kapanmayan kapaklar nedeni ile kesinlikle makine çalışmayacak olup bir çok kullanıcı tam kontrol yapmadan servis firmalarını aramakta ve boşuna servis ücretleri ödemektedir.

Bulaşık makinesi hortumları da bulaşık makinesi çalışmıyor sorunu yaşayan kullanıcılar tarafından mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir. Kimi zaman hortumlar yerinden oynayabilir ve çıkabilir. Bu sorun yaşanırsa makineniz su alamayacağından çalışmayacaktır. Hortum dışında filtreler de kontrol edilmesi gerekir. Tıkanmış bulaşık makinesi filtreleride çalışmaya engel olacaktır.

Bulaşık Makinesi Arızaları ve Giderilmesi

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Bulaşık Makinesinin Su Almaması Nedendir
Önceki yazı
Bulaşık Makinesi Su Almıyor