Bulaşık Makinesi iyi Yıkamıyor

bulaşık makinesi iyi yıkamıyor

Bulaşık Makinesi İyi Yıkamıyor, gibi sorunlar artık günümüzde oldukça fazla bir şekilde arttı çünkü uzun süre boyunca tüketiciler tarafından kullanılan bulaşık makinesi, bu tip sorunlar yaşamaya başlaması oldukça normal bir durum. Sorunun ne olduğu genellikle kullanıcılar tarafından da rahat bir şekilde anlaşılabilir olabilir ve bu şekilde sizler makinenizin sorunun ne olduğunu rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Bunun için denemeniz gereken yöntemlerden bir tanesi, makinenizin uyarı verip vermediği durumudur. Şayet su ve bulaşık ilacı ile ilgili herhangi bir uyarı durumu veriyorsa, emin olun ki makinenize ilaç ulaşımı sırasında bir takım sorunlar yaşanıyordur ve bu yüzden makinenizde eskisi kadar bulaşıklarınızı iyi yıkamıyordur.

Bulaşık Makinesi Neden İyi Yıkamaz?

  • Suyun sertliğinden kaynaklı bulaşık makinesi iyi yıkamıyor olabilir.
  • Yeterli parlatıcı ve tuz olmaması halinde de bulaşık makineniz iyi yıkama yapamıyor olabilir.
  • Bulaşık makinenizin de temizliğe ihtiyacı vardır. Mutlaka ayda en az bir kere makinenizin içini temizleyiniz.
  • Bulaşık makinesi yerleşim hataları nedeni ile de yıkama sorunları ortaya çıkabilir. Kesinlikle bulaşıklar yığın şeklinde, üst üste doldurulmamalıdır.
  • Bulaşık makinesi filtreleri yağlanmış olabilir. Filtrelerin temiz olduğundan emin olunuz. kirli ise çıkarıp sıcak su ile temizleyiniz.
  • Bulaşık makinesi fiskiyelerinde sorun yaşıyor olabilirsiniz. Fiskiyeleri çıkarıp temizleyebilirsiniz.

bulaşık makinesi iyi yıkamıyor

Bulaşık Makinesi Müdahaleleri öncesinde dikkat!
Müdahale etmeniz gereken durumlarda mutlaka bulaşık makinesi fişinin çekili olduğundan emin olunuz. 

Bulaşık Makinesi Giderlerini Kontrol Edin

Makinenizin bulaşık yıkamak için kullandığı giderleri oldukça iyi bir şekilde kontrol edin ve bu şekilde bulaşık makinenizi kullanın çünkü genellikle iyi yıkamamasının sorunu su, ilacın geçtiği giderlerin tıkalı olması veya eskimesinden kaynaklı olabilmektedir. Böyle bir durum mevcut ise sizlerin bu durumda herhangi yapabileceğiniz bir şey yoktur çünkü bu durum tamamen bulaşık makinesi servislerinin ilgilenebileceği bir durumdur. Sizlerin dokunmanız makinenize zarar verebilir ve bu sayede geri dönülemeyecek hatalar yapmanıza neden olabilir. Bu yüzden mutlaka bulaşık Makinenizin giderlerinde bir sorun var mı kontrol edin ve eğer bu yüzden Bulaşık makinesi iyi yıkamıyor ise servise gönderin.

Dishwasher Not Cleaning Properly

Servis Desteği Alın
Bulaşık makinesi iyi yıkamıyorsa ve çözüm bulmadıysanız mutlaka profesyonel bulaşık makinesi servis desteği alın
Bulaşık Makinesi Arızaları ve Giderilmesi

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Bulaşık Makinesi Tuz Işığı Yanmıyor
Önceki yazı
Bosch Bulaşık Makinesi Resetleme