Bulaşık Makinesi Kart Tamiri

Bulaşık makinesi kart arızaları ve sorunları bir çok kişinin canını sıkan sorunlardan biridir. Bulaşık makinesi kart tamiri ile sıkça sorulan sorular ve çözümler hakkında yazımızı mutlaka okuyunuz.

bulaşık makinesi kart tamiri

Bulaşık makinesinde ciddi sorunlardan biri kart arıza ve problemleridir. Bulaşık makinesi kart tamiri yapılır mı? Kart yanar mı? Kartı kendim satın alsam değiştirebilir miyim? gibi bir çok soru sorulmakta ve çözümü aranmaktadır. Öncelikle bulaşık makinesinde neden kart sorunları meydana gelir? Öncelikle bununla başlayıp bulaşık makinesi kart arızaları ve diğer tüm sorulara cevap bulacağınız yazımıza başlayalım.

Bulaşık Makinesi Kartı Neden Yanar?

Bulaşık makinesi ve benzer ev aletlerinde ana kart yanma sorunları ile bir çok kişi karşılaşmaktadır. Birden fazla sebebi bulunsa da genelde kartın yansıması makineye gelen yüksek akım nedeni ile olur. Makinelerdeki regülasyon sistemleri gelen enerjinin belirli bir seviyeye indirilmesi ile makinelerin enerji tasarruflu çalışmasını sağlar. Ancak bazen ebeden kaynaklı çok yüksek voltaj diyebileceğimiz enerji makineye ulaşır ve buda çoğu zaman kartın yanmasına neden olabilir. Yeni nesil bulaşık makinelerinde kart yanmasına karşı dijital ekranda uyarı verirken eski tipteki makinelerde bunu belirten bir uyarı genelde bulunmaz. Peki yanan bulaşık makinesi kart tamiri yapılır mı ? aşağıda bu soruyada kısaca cevap verelim.

bulaşık makinesi kart arızası

Bulaşık Makinesi Kartı Tamir Edilir Mi?

Ülkemizdeki bulaşık makinesi servisi ve teknik ekipleri genelde tamir işlemi yerine parça değişimi yani kartın değiştirilmesini sizlerden isteyebilirler. Kartın yanması nedeni ile bulaşık makinesinde birden fazla alanda soruna etki etmiş olabileceği gibi farklı fonksiyonlar da sorun yaşamış olabilir. Ancak yinede bulaşık makinesi kart tamiri mümkündür. Her bulaşık makinesi tamircisi ve servisi bu işlemi yapmamaktadır. Yapan firmaları internet üzerinden kısa bir araştırma ile bulmanız mümkündür. Burda dikkat edeceğiniz bir diğer husus da kart değişimi yada tamiri ile sorunun çözülüp çözülmeyeceğinden emin olunmalıdır. Bir çok bulaşık makinesi kullanıcısı ana kart değişimi yaptığı halde kısa sürede bulaşık makinesi arızaları devam ettiğini belirtmektedir.

Kartın Yanmasını Engelleme

Bulaşık makinesi kartının yanmasını engellemek için voltaj dalgalanmalarına çözüm üretmek gerekir. Bunun içinde özel üretilmiş sistemler bulunmaktadır. Ancak bunlarda önce makinenizin hangi voltaja gereksinim duyduğunu öğrenmeli ve kullanım yaptığımız şebeke akımının uygun olup olmadığını bilmelisiniz. Enerjiden kaynaklı yüksek gerilimlere çözüm için piyasa da çözüm sağlayan ürünlerin satışıda yapılmaktadır. Yada dilerseniz sorun için hizmet aldığınız teknik servisden bu konuda detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bulaşık makinesi kart tamiri için çok yakında aşağıdaki linklerden bu hizmeti profesyonel anlamda sağlayan firmaların bilgilerini paylaşacağız. Daha önce benzer sorunu yaşamış ziyaretçilerimiz varsa tecrübelerini site kullanıcılarımızla aşağıdaki yorum bölümünden paylaşabilirler.

bulaşık makinesi kartı

Bulaşık Makinesi Kart fiyatları

Genelde servis firmaları web site üzerinden yada bireysel olarak satış yapmazlar. Ancak bulaşık makinenizin marka ve modeline göre internet üzerinden kart satın alabilirsiniz. Bulaşık makinesi kart fiyatları ortalama modele göre 120₺ den başlayıp 600₺ ye çıkan fiyatları bulunmaktadır.

Bulaşık makinesi kartını kendim takabilir miyim?
Bulaşık makinesi ve çeşitli ev aletleri teknik bilgi beceri ister. Can ve mal güvenliğiniz için bu tür teknik durumlarda uzman servis firmalarından hizmet almanız önerilmektedir.

dishwasher electronic control board

Vestel bulaşık makinesi kart tamiri

Bosch bulaşık makinesi kart tamiri

Siemens bulaşık makinesi kart tamiri

Arçelik bulaşık makinesi kart tamiri

Beko bulaşık makinesi kart tamiri

Samsung bulaşık makinesi kart tamiri

Profilo bulaşık makinesi kart tamiri

Bulaşık Makinesi Arızaları ve Giderilmesi

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Bulaşık Makinesi Arıza İşaretleri
Önceki yazı
Bulaşık Makinesi Açma Kapama Düğmesi Tamiri