servis banner

Bulaşık Makinesi Kullanıcı Hataları

Bir çok kişinin şikayeti bulaşık makinesi yıkama sorunlarıdır. Bulaşık makinesi kullanıcı hataları yazımız tam size göre mutlaka baştan sona okuyunuz.

Bulaşık Makinesi Kullanıcı Hataları

Bulaşık makinesi kullanıcı hataları bir çok kişinin sıkça karşılaştığı durumdur. Makinenizin arıza vermesi ve sürekli sorun çıkarması sadece üretimden kaynaklı olmaz. Kullanıcılardan kaynaklı bir çok sorun bulaşık makinelerinde yaşanmaktadır. Bulaşık makinesinin kullanımı ülkemizde eski olsa da ortalama 90 yılların başı itibari ile daha aktif bir kullanım olmaya başlamıştır. O günden bugüne en sık yapılan kullanıcı hatlarını sizlere yazımızda sıraladık. Gelin hep birlikte makine sahiplerinin yapmış olduğu hataları birlikte inceleyelim.

servis banner

Bulaşık makinesi servisi ile sürekli irtibat halinde olmamak için kullanıcı deneyiminizi mutlaka geliştiriniz. Bir çok kişi genelde makine kullanıcı kılavuzunu okumaz ve geldiği gibi bir kenera atar. Ancak çok sayıda kişi de makinesinin yeterli yıkama yapmadığından şikayet eder. 

Bulaşık Makinesine Tüm Bulaşıkları Tek Seferde Doldurmak

servis banner

makineyi tek seferde doldurmak

Bir çoğumuz makine tam dolmadan çalıştırmayız ancak bazılarımız bunu olduğundan fazla abartmaktadır. Bu kullanım Bulaşık makinesi kullanıcı hataları arasında önemli bir yer teşkil eder. Burda yapılması gereken doğru kullanım tıkıştırmak yerine önce büyük parçaların makine içine yerleştirilmesi ve sonrasında küçük parçaların ilave edilmesidir. Hacminden fazla ve tezgahta kalan her parçaya sıkıştırmanız sizlere avantaj sağlamaz. Bir çok ürün yeterli derece de yıkama yapılmadan yıkama işlemi biter.

Makine Çatal Kaşık Sepeti Kullanımı

makine çatal kaşık sepeti kullanımı

Bu bölümde de bir çok kullanıcı hatası ile karşılaşılmaktadır. Sepet içine genelde kaşık ve çatallar sapı aşağıda olacak şekilde yerleştirmektedir. Oysaki kalabalık bir çatal kaşık grubunuz varsa bu doğru bir kullanım olmayacaktır. Üstte kalan sap kısımları alta kalan bir çok ürünün yıkanmasına engel olacaktır. Ayrıca bulaşık makinesi sepetinin içinde birden fazla göz bulunur. Bunun amacı ürünlerde eşleştirme yapmanız içindir. Çatal ve Kaşıkları kesinlikle birbirinden ayırmalısınız. Doğru ve verimli bulaşık yıkaması için bunu kolayca sizlerde yapabilirsiniz.

Servis Tabaklarının Bulaşık Makinesine Yerleştirilmesi

Sıkça yapılan bir diğer hata da büyük servis tabaklarının yanlış dizilmesi ve yerleştirmesidir. Genelde yaygın kullanım deterjan bölmesi önündeki tellerde sıralı şekilde konumlandırmaktır. Ancak bu tür kullanımlarda bir çok kişi yıkama işlemi bittikten sonra makinanın yeterli düzeyde yıkama yapmadığından şikayet etmektedir. Bulaşık makinesi kullanıcı hataları arasında bu sorun önemli bir yer teşkil eder. Şayet sizlerinde bu tür bir şikayeti varsa bir sonraki sefer servis tabaklarını arka ve dip kısımlara yerleştirmeyi deneyiniz.

bulaşık makinesi servis tabakları

Su Püskürtme Alanının kapatılması

Bütün bulaşık makinelerinde alt kısımda su püskürtme kolları bulunmaktadır. Bulaşık makinenizin alt tabla kısmını tıka başa aralıksız ve gözler bırakmadan doldurmak su püskürtme işini yapan kolların verimsiz çalışmasına neden olacaktır. Hatta daha büyük sorun yanlış konumlandırma nedeni ile bu kollara çarpan parçalar nedeni ile çalışmaz ve püskürtme en verimsiz şekilde çalışır. Bu sorunu yaşamamanız için kesinlikle bulaşık makinesi kapısını kapatmadan önce püskürtme kollarını elinizle hareket ettiriniz.

 

 

Bulaşık Makinesi Arızaları ve Giderilmesi

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Bulaşık Makinesi Neden Su Almaz
Önceki yazı
Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor