servis banner

Bulaşık Makinesi Neden Su Almaz

Bulaşık makinesi su almamam sorunu ile bir çok kişi karşılaşabilir. Yazımızda su almama sorunu ile detaylı bir yazı hazırladık.

Bulaşık Makinesi Neden Su Almaz

Bulaşık makinesi neden su almaz sorunusun cevabını arıyorsanız servis firmasını aramadan neler yapabileceğiniz hakkında bir paylaşım hazırladık. Sıraladığımız önerilerle adımları takip ederek bu sorunu çözebilirsiniz. İlk adımları uygulamadan bulaşık makinesi servisi çağırmanıza gerek yoktur.

servis banner

Bulaşık makinenizin arka kısmında su alma hortumu bulunmaktadır. Bulaşık makinesi su almama sorunlarında ilk kontrol edilmesi gereken yer burasıdır. Hortum kıvrılmış olabilir ve bu nedenle su alamıyor olabilir. Hortumda sorun yoksa suyun alındığı musluk kontrol edilmelidir. Eğer muslukta da sorun yoksa bulaşık makinesi kapağı kapanamıyor olabilir. Tam olarak kapağın kapalı olup olmadığını kontrol ediniz. Tüm bunları kontrol ettiğiniz halde hala makine su almıyorsa yıkama programını iptal edip yeniden programlayınız.

Bulaşık Makinesi Su Girişi

servis banner

Bulaşık makinesi su almıyorsa çalışmayacaktır. Bu konuda kontrol yapılması gereken yerler bellidir. Su giriş vali bozulmuş olabilir, makinenin filtre kısmı şebeke su tesisatındaki birikintiler nedeni ile tıkanmış olabilir. Eğer makineye su giremez ise program ilerlemez ve yıkama başlamaz. Makinenin filtre kısmında herhangi bir sorun görünmüyorsa ventil kısmı kontrol edilmesi gerekir. Makine filtresinde oluşan birikintiler ventil göbeğinde toplanarak arızaya neden olabilir. Bulaşık makinesi neden su almaz problemlerinden biride emniyet siviçlerinin bozulması ve kapatmasıdır. Emniyet siviçlerinde oluşan oksitlenme siviçlerin bozulmasına neden olur.

Bulaşık Makinesi Neden Su Almaz

Su Akışı Kontrolü Yapınız

Bulaşık makinesi neden su almaz sorusuna verilecek cevaplardan biride su akışındaki sorunlar ve musluktur. Bir çok kişi makinesi yanıt vermediğinde panikleyebilmektedir ancak bazen çok basit müdahalelere ile sorun giderilmektedir. Bulaşık makinesine su gidern musluk bazen farketmeden tarafınızdan kapalı tutulmuş olabilir ve makineniz su almıyor olabilir. Musluğun bozulması, tesisat sorunları da makineye su gitmemesine neden olabilir. Bulaşık makinesi tamircisi çağırmadan önce kesinlikle şebeke suyunuzu kontrol ediniz. Şayet şebeke suyu var ve bulaşık makinesine giden musluk da açık olduğunu halde su almıyorsa teknik servisden destek almanız gerekmektedir.

Bulaşık makinesi su almıyorsa markaya bağlı kalmaksızın genelde çözümler benzerdir. Markası her ne olursa olsun makinelerin çalışma prensipleri aynıdır. Arçelik, Beko, Samsung, Lg, Bosch, Siemens, Ariston, Vestelş dahil tüm markaların modellerinde sorun aynıdır. Bulaşık makinesi neden su almaz sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Konu ile ilgili soru görüş ve yorumları yazımızın alt kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Arızaları ve Giderilmesi

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Bulaşık Makinesi Su Almıyor
Önceki yazı
Bulaşık Makinesi Kullanıcı Hataları