servis banner

Bulaşık Makinesi Neden Su Boşaltmaz

Sizlerde bulaşık makinesi neden su boşaltmaz sorusunun cevabını arıyorsanız kısa vaktinizi ayırarak yazımızı detaylı şekilde inceleyiniz.

bulaşık makinesi neden su boşaltmaz

Bulaşık makineleri kullanıcılarına farklı türde sorunlar çıkarabilir. Bulaşık makinesi neden su boşaltmaz sorusunu şimdilerde bir çok makine sahibi sormakta ve araştırmaktadır. Yazımızda en sık karşılaşılan ilk 4 hatadan biri olan su boşaltmama sorunun nedenleri hakkında derleme yaptık. Bulaşık makinesi su boşaltmıyor şikayetiniz varsa 3-4 adımda kontrol gerekmektedir. Bunlar aşağıdaki gibidir.

servis banner

Filtre Tıkandıysa Bulaşık Makinesi Su Boşaltamaz

Bulaşık makinelerinde yemek artıkları, cam kırıkları, limon çekirdekleri gibi ufak parçalar nedeni ile filtre ve süzgeçlerde tıkanmalar yaşanabilmektedir. Buda makinenin altında su birikmesine ve suyun dışarıya atılmamasına neden olabilir. Eğer sizin bulaşık makinenizde de su boşaltma problemi varsa filtre ve süzgeçlerinizi ilk etapta kontrol ediniz. Öncelikle altta biriken suyu el yardımı ie dışarı atın ve sonrasında bir bez yardımı ile makine içinde kalan suyuda çekiniz. Filtreleri ve süzgeçleri yerinden çıkarıp temizleyiniz. Sonrasında makinanızı tekrar çalıştırıp deneyebilirsiniz. Şayet sorun giderilmiyorsa ikinci adım olarak aşağıdaki sorun dikkat alınmalıdır.

servis banner

bulaşık makinesi suyu boşaltmıyor

Tahliye Hortumu Tıkandıysa Bulaşık Makinesi Su Boşaltmaz

Bulaşık makinesi filtrelerinde bir sorun olmadığı halde bulaşık makinesi neden su boşaltmaz sorusunu soruyorsanız tahliye formunuzu kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. Bulaşık makisindeki kirli suyun gider kanalına gönderilmesini sağlayan bu tahliye hortumu ezilmiş olabilir, tıkanmış olabilir yada yırtılmış olabilir. Bu nedenle tahliye hortumu gözle kontrol edilip içinde de tıkanma olup olmadığına bakılmalıdır.

gider su boşaltmama

Gider Tıkandıysa Bulaşık Makinesi Su Boşaltmaz

Bulaşık makinesi tahliye hortumumun bağlı olduğu gider kanalında bir tıkanma yaşanıyor olabilir. Her zaman bu tıkanma gözle görülmeyebilir. Bu nedenle eğer gözle görülebilir bir tıkanma yoksa ve başka bir sorunda bulunamıyorda gider için uzman desteği alınmalıdır. Özel cihazlara sahip kameralı gider açma hizmetleri ile tıkanıklık nokta tespiti ile bulunabilir. Tabiki tahmine dayalı hemen tesisatçı çağırmadan önce tüm denemeleri yapmalı ve teknik servis tavsiyesi almanız önerilmektedir.

Bulaşık Makinesi Pompa Motoru Arızalıysa Makine Su Boşaltmaz

Bulaşık makinelerinin yıkama sonrasındaki kirli suyun dışarı tahliye görevini üstlenen pompa motoru arızalanmış ve bozulmuş olabilir. Parça ömrü bitmesi, yıpranması, yüksek voltaja maruz kalması nedeni ile arıza yaşabilir. Pompa motoru tamiri çok yüksek bir maliyet sizlere çıkarmaz. Genelde servis firmaları yerinde tamir onarım yapmakta ve ortalama 15 dakikada pompa motorunu çalışır hale getirmektedir. Bulaşık makinesi neden su boşaltmaz sorusuna verilecek cevaplardan biride bu pompa motorudur.

Dijital Kart Arızalandıysa Makine Su Boşaltmaz

Bulaşık makinesi neden su boşaltmaz sorunuz için son verilecek cevap anket, dijital kart sorunudur. Ana kart bulaşık makinelerinde en önemli parçadır. Tüm komutlar bu parçadan gitmekte olup yaşanılacak bir arızada bir çok farklı sistem hatası ve parça hatası ortaya çıkabilir. Eğer kartınızda ciddi bir sorun varsa değişim gerekecektir. Her servis firması tamir yapmasa da dijital kart tamiri için firma bulmanız mümkündür.

Genelde markaya bağlı kalmaksızın sorunlar bütün markalarda aynıdır. Sitemizde Arçelik bulaşık makinesi su boşaltmıyor yazısıda paylaşılmıştır. Dilerseniz benzer öneri ve tavsiyelerin olduğu yazımızıda inceleyebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Arızaları ve Giderilmesi

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Profilo Bulaşık Makinesi Resetleme
Önceki yazı
Arçelik Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor