servis banner

Bulaşık Makinesi Pervanesi Dönmüyor

Bulaşık makinelerinde pervane dönmüyor şikayeti bulunanlar için detaylı bir yazı hazırladık.

bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor

Bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor şikayetiniz varsa ilk akla genelde pervanenin makine içinde bulaşıklara temas ettiği olabilir. Bu her ne kadar olası bir sorun gibi görülsede çoğu zaman sorun sadece o olmayabilir. Bir çok kullanıcı pervane dönmüyor şikayeti aldığında pervane gözeneklerindeki tıkanmalar ve tazyikli suyun makinada olmaması dönmemeye neden olur. Bulaşık makinesi alt ve üst pervaneleri döndüren sistem makinede motor değil makineye gelen tazyikli sudur. Şayet şebeke suyunuzdan makineye ulaşan suda tazyik yoksa pervane dönmeyecektir.

servis banner

Bulaşık makinesi üst pervane dönmüyor

Bulaşık makinesi üst pervane dönmüyor ile alt pervane dönmüyor şikayetlerinde genelde sorun yazımızda anlattığımız gibi benzerdir. İlk bakılması gereken durum tazyikli suyun makineye gelip gelmediğidir. Şebeke suyunda sorun olabileceği gibi makina su hortumunda da sorun çıkmış, ezilmiş, tıkanmış olabilir. Servis çağırmadan önce kendiniz bunu rahatlıkla kontrol edebilirsiniz. Bununla birlikte bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor diyorsanız pervanelerdeki gözenekleri bir kürdan yardımı ile açabilir ve pervaneleri temizleyebilirsiniz. Temizledikten sonra pervaneleri yerine takıp sorunsuz çalıştığına ve yeterli seviyede su geldiğinden emin olunuz.

servis banner

bulaşık makinesi pervane dönmüyor

Makineniz yeni ise ve garantisi devam ediyorsa yetkili bulaşık makinesi servisini arayınız

Bulaşık Makinesi Kanallarından Kaynaklı Pervane Dönmeyebilir

Tazyikli su sorunu sizin yaşadığınız problem değilse makine kanallarındaki sorundan kaynaklı pervane dönmeyebilir. Bu durumda sizin yapabileceğiniz pek bir işlem bulunmamaktadır. Bulaşık makinesi tamircisi, bulaşık makinesi yetkili servisi çağırarak sorunu kesin olarak bulabilirsiniz. Pervane Fıskiye dönmediği durumlarda bir çok servis ilk etapta pervan fıskiye değişimini sizlere önerebilir. Ancak sorun pervane tıkanması ise öncelikle gözenekleri açmayı deneyebilirsiniz. Bununla birlikte kanallar kontrol edilmeden yine pervane değişimi yapılmaması daha uygun olacaktır.

Bulaşık Makinesi Fıskiye Dönmüyor

Genelde makina ömrü biraz geçmiş ürünlerde çok daha sık karşılaşılan durumdur. Bulaşık makinesi pervane dönmüyor sorunu marka ve ürün kalitesine bağlı olmaksızın kullanım süresi yüksek makinelerde görülebilen sorunlardan biridir. Gün geçtikçe sürekli kullanım nedeni ile parçalarda düzensiz çalışma ve arızalar görülebilir. Zamanla yıpranmış olan püskürtme kolları, fıskiyeler dönmeme sorununu ortaya çıkarabilir.

Fıskiye Pompası Arızalandıysa Pervaneler Dönmez

Bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor şikayetiniz devam ediyorsa bir diğer etki edecek parça da fıskiye pompasıdır. Pervaneler dönmüyorsa kesinlikle fıskiye pompası kontrol edilmelidir. Pervanelere takılan ufak isimler, cam kırkları ve yoğun yemek artıklarıda dönmemeye neden olabilir.

Benzer pervane Dönmüyor Şikayetleri

Arçelik bulaşık makinesi pervanesi dönmüyor

Bosch bulaşık makinesi pervane dönmüyor

Beko bulaşık makinesi pervane dönmüyor

Diğer bulaşık makinesi arızaları ve giderilmesi için kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Arızaları ve Giderilmesi

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Bosch Bulaşık Makinesi Arızaları
Önceki yazı
Bosch Bulaşık Makinesi e22 Hatası