Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor

Bulaşık Makinelerinden eski yeni model farkı olmadan su akıtma sorunu sizde yaşayabilirsiniz. Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor ne yapmalıyım sorusunun cevabını yazımıda detaylı olarak sizlerle paylaştık. Eğer benzer sorunu yaşıyorsanız yazıya sonuna kadar göz atmanızda fayda var.

Mutfağınızda en değerli cihazların başında Bulaşık makineleri gelmektedir. Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor sorunu ise cihaz kalitesine bakılmaksızın her markada karşılaşılabilen sorunlardan biridir. Su sızdırma veya Su Akıtma problemi ile ilgili çeşitli etkenler buna sebep olabilmektedir. İstanbul Bulaşık Makinesi Servisi için gitmiş olduğumuz evlerde veya işyerlerinde yeni teknolojiye sahip makinelerde dahi Su akıtma sorunun bir kaç farklı nedenle oluştuğunu görmekteyiz. Gelin beraber bu nedenleri birlikte inceleyelim.

Bulaşık Makinesi Su Akıtması

Bulaşık Makinesi Neden Su Akıtıyor?

Bağlantı Hortumundan Kaynaklı Su Akıtma Sorunu : Bulaşık Makinesi bağlantı hortumlarında oluşabilecek çatlaklar nedeni ise su sızıntısı yaşanabilmektedir. Çatlağın büyülüğüne küçüklüğüme su akıtsıda artmaktadır. Bağlantı Hortumunda çatlak oluşması nedeni ise darbe alması, ezilmesi, taşınma veya yer değiştirme sırasında yırtılması, kalitesiz ürün kullanılması gibi nedenlerdir. Eğer makinenizde bağlantı hortumunda sorun görülüyorsa yapılaşacak uygulama Bağlantı hortumunun değişmesidir.

Tahliye Hortumundan Kaynaklı Sorunlar : Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor sorunu ile karşılaşanlarda tahliye hortumu kaynaklı arızlar da sıkça görülmektedir. Pis suyun dışarı atılmasına yarayan bu hortum eğer deforme olmuşsa su sızdırmaya başlar. Çatlak eğer bir defa oluşmuşsa müdahale edilmemesi durumunda büyür ve daha büyük sorunlara yol açar. Bu sorununda giderilmesi için Bulaşık Makinesi Tahliye hortumunun değişmesi gerekmektedir.

Bulaşık Makinesi Filtre Arızları : Filtreler bir çok makine için son derece önemlidir. Eğer Bulaşık makinenizde filtre tıkanmış için makine içinde bulunan suyun tahliyesi zorlaşacak ve sızdırma farklı yerlerden kendini gösterecektir. Burda yapılması gereken Su akıtmayı önlemek için filtrenin sökülüp temizlenmesi ve yıkanması gerekmektedir. Uzman bir Bulaşık Makinesi Tamiri servisi ile bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz.

Su Sayaç Arızası Kaynaklı Su Akıtma Sorunu : Bulaşık makinenizde yeterli suyun alındığını belirleyen bu sayaçta oluşabilecek arıza ve sorunlarda da Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor hatası ile karşılaşırsınız. Yeterli suyun makine içerisinde girmediğini belirleyen sayaç sürekli yeni su alır ve buda Bulaşık makinesinde su akıtma sorununa neden olur. Burda yapılması gereken Makinenin su basıncının kontrol edilmesi, yüksek olduğunun görüldüğü kapatılıp düşünce tekrar çalıştırılmalıdır. Eğer sorun işleme rağmen devam ediyorsa teknik servisten bu konuda profesyonel destek almanızda fayda vardır.

Bulaşık Makinesi Kazan Arızaları : Diğer bir çok nedene göre Kazan sorunu ve arızları daha düşük bir olasılık olsada yinede kazandan kaynaklı Su akıtma sorunu ile ekiplerimiz karşılaşmaktadır. Kazan içindeki bir delinme nedeni ile su sızması yaşanabilmektedir. Buna sebep olan genelde giysiler içerisinde unutulan cisimlerden kaynaklıdır. Eğer Makinede kazan sorunu olduğunu görüyorsanız servise başvurmanız gereklidir.

Deterjan Bölmesi ve Conta Sorunları ve Arızaları : Yine çok yüksek olasılıklı olmayan bir bölümde deterjan bölmesidir. Bazı eski ve yıpranmış makinelerde deterjan bölümünde çatlaklar oluşmaya başlar ve deterjan alımı sırasında buraya giden su bu çatlaklardan sızmaya başlar ve makinanızda su akıtma sorunu oluşur. Bunun dışında son olarak da Conta ile ilgilidir. Yıpranmış ve eskimiş contalar zaman içerisinde gerekli sızdırmazlık görevini yapamaz ve değiştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde conta bulunan bir çok yerden su akıtma sorunu yaşanabilmektedir.

Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor

Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor Diyorsanı Hemen Bize Ulaşın

Eğer istanbul yaşıyor ve Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor sorunu ile sizde karşılaştıysanız son derece kaliteli bir işçilik için hemen ekiplerimize ulaşabilir ve yaşadığınız sorundan hızlıca kurtulabilirsiniz. Bulaşık Makinesi Servisi hizmetlerimizde Su Akıtma sorunu için kesin ve uzun ömürlü çözümleri sizlere sunan firmamız son derece uygun servis fiyat olanakları ile sizlere hizmet vermektedir. Bulaşık Makineniz hangi marka ve model olursa olsun Su Akıtıyor problemini yaşabilirsiniz. Ancak endişe edilecek bir duruma bulunmamakta olup profesyonel Bulaşık makinesi Tamiri ekibimiz sizlere aynı gün içinde bu hizmeti acil olarak sağlayacaktır.

 

Bulaşık Makinesi Arızları Bulaşık Makinesi Servisi

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Bulaşık Makinesi Arızaları
Önceki yazı
İstanbul Bulaşık Makinesi Servisi