servis banner

Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor

Bulaşık makinesi temiz yıkamama sorunlarını bir çok kişi yaşamaktadır. Sizinde bu şikayetiniz varsa yazımızı baştan sona okuyunuz.

bulaşık makinesi temiz yıkamıyor

Bulaşık makinesi temiz yıkamıyor ve eskisine göre daha kötü bir şekilde çalışıyor diyorsanız mutlaka makineniz içerisinde sorunlar meydana gelmiştir. Bulaşıkları temiz yıkamamasına neden olan sorunların ne olduğunu makineniz içerisine göz ucuyla bakarak anlayabilirsiniz. Fakat bu sorunlar gözle görülebilir olabileceği gibi tam tersi fark edemeyeceğiniz, göremeyeceğiniz bir yerde de olabilir. Bu durumda mutlaka teknik destek almanız gerekebilir.

servis banner

Bulaşık makinesi temiz yıkama yapmıyorsa

Bulaşıklarınız yıkama sonrasında makineden kirli çıkıyorsa bir kaç detaya dikkat edebilirsiniz. Öncelikle kullandığınız deterjanın kontrol edilmesi gerekmektedir. Deterjanınız bozuk olabilir. Bu her ne kadar sıklıkla karşılaşıla bir durum olmasada hava şartları yada kullanım süresi nedeni ile deterjan bozulmuş olabilir. Deterjanınızı değiştirerek ilk yıkamada tekrar deneyiniz. Bir diğer dikkat edeceğiniz konuda doğru program seçmiş olup olmadığınızdır. Hem programa hemde bulaşıklarınızı sepetinize doğru yerleştirdiğinizden emin olunuz. Tüm adımları kontrol ettikten sonra bulaşık makinesi temiz yıkamıyor şikayetiniz devam ediyorsa makinenin pervane ve süzgeçlerini kontrol edip temizleyiniz ve programı tekrar baştan başlatıp yıkama yapınız.

servis banner

bulaşık makinesi temiz yıkamıyor

Bulaşık Makinesi Temiz Yıkama için Pervane Temizliği

Bulaşık makinesi temiz yıkamıyorsa bireysel olarak yapabileceğiniz bir işlem pervane temizliğidir. Bulaşık makinenizin fişini pirizden çekiniz. Makine içinde üstte bulunan sepeti çekip çıkarınız. Çıkardığınız sepet altında bulunan pervaneyide yerinden çıkarınız. Pervaneyi tutunduğu dişliden çevirerek çıkarınız. Sonrasında mutluk altına alıp deliklerini kürdan yardımı ile tekrar açınız. Temizlik sonrasında pervanenizi üst sepetin altına tekrar yerleştiriniz ve tüm bağlantılarını doğru yaptığınızdan emini olunuz.

Bulaşık makinesi temiz yıkamıyorsa filtre ve süzgeçleri mutlaka kontrol ediniz.

Temiz Yıkama için Filtre Süzgeç Temizliği

temiz yıkamıyorsa süzgeç temizliğiBu seferde bulaşık makinenizin alt kısmındaki sepeti çıkararak onunda altında bulunan filtre ve süzgeç temizliğini yapmalısınız. Bunun içince öncelikle makine açma kapama düğmesinde makinenizi kapatınız. Daha güvenli bir işlem için komple makinenin fişinide pirizden çıkarabilirsiniz. Alt kısımda bulunan sepeti makinenizden çıkarınız. Makine tabanında bardak şeklinde süzgeç göreceksiniz. Bunu tutup dışarı çekiniz. Sonrasında filtreyi deterjan kullanımı yapmadan temizleyiniz. Bu süzgeç ve filtreler genelde iki parçadan oluşur ve tırnak bulunur. Tırnaklarından ayırıp çıkarıp iyice sade su ve fırça yardımı ile temizleyiniz. Sonrasında kurulayıp tekrar yerine takınız. Bulaşık makinesi temiz yıkamıyor ise bu yapacağınız işlem sizlere çözüm olabilir.

Yıkama Programı

Bulaşık makinesi temiz yıkamıyor şikayetiniz devam ediyorsa bunun sebeplerinde biride programın bitmemesi, yarıda kalması olabilir. Eğer makineniz yıkama esnasında programı bitiremiyorsa temiz yıkamama sorunu yaşayabilirsiniz. Bunun içinde makinenizin tuşları üzerinden makinenize reset atabilir ve programı yerinden başlatabilirsiniz.

Bulaşık makinesi iyi yıkamıyorsa sizin bireysel olarak yapabileceğiniz işlemleri yazımızda belirttik. Bunlar dışında makinenizin diğer işlemleri daha çok teknik ve uzmanlık gerektiren işlemlerdir. Bu nedenle profesyonel bulaşık makinesi servisi firmalarından hizmet almanız önerilmektedir. Bulaşık makinenizle ilgili diğer sorunlarda bulaşık makinesi arızaları ve giderilmesi bölümünden içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Bulaşık makinesi temiz yıkama bir türlü yapmıyorsa mutlaka yetkili servislerden teknik destek alınız
Bulaşık Makinesi Arızaları ve Giderilmesi

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Vestel Bulaşık Makinesi Resetleme
Önceki yazı
Siemens Bulaşık Makinesi Elektrik Gelmiyor