Bulaşık Makinesi Tuz Işığı Yanmıyor

Bulaşık makinesi tuz ışığı yanmıyor yada bulaşık makinesi tuz ışığı sürekli yanıyor sorunlarınız için yazımızı inceleyiniz.

bulaşık makinesi tuz ışığı yanmıyor

Bulaşık Makinesi Tuz Işığı Yanmıyor, sorununu özellikle bulaşık makinelerinde tuz kullanmayan kullanıcılarımız yaşıyor ve bu sorun kalıcı olabiliyor. Böyle bir durumun yaşanmasının nedeni, tuz haznesi bölümünün tamamen su ile dolması ve içinde tuz bulunmadığı zamanda devrelerine zarar vermesidir. Tek neden tabi ki de bu değil oldukça uzun kullanılan bir bulaşık makineniz var ise zaman zaman böyle sorunlar sizler için yaratması oldukça normal ve tek yaşayan sizler değilsiniz emin olabilirsiniz. Bu sorunun neden kaynaklandığı anlamak için makinenizi bir kez çalıştırıp, durumun tam olarak neyden kaynaklandığını öğrenmelisiniz.

Öncelikle durumun tam olarak neyden kaynaklandığını öğrenmelisiniz bu durum eğer bulaşık makinenizin beyninden kaynaklanan bir durum değilse mutlaka şu sorunlardan kaynaklanıyor olabilir. Bunlar,

Tuz Işığı Neden Yanmaz?

  • Tuz haznesinin her zaman su ile dolması halinde tuz ışığı yanmıyor hatası alabilirsiniz.
  • Işık lambasının sorun yaratması veya uzun kullanım sonrası bozulmuş olması,
  • Tuz haznesinin istenilen oranda dolu olup olmadığını kontrol ediniz.
  • Bulaşık makinesinin tuz seviye şalterindeki arıza ve sorundan kaynaklı sorun yaşıyor olabilirsiniz

Bu nedenlerle, makinenizi ilk olarak sıfırlama yöntemi uygulamanızı öneririz çünkü iyi bir şekilde gerçekleştirilen sıfırlama yöntemi sonrasında ışık tekrar çalışmaya başlayabilir ve bu sorun tamamen ortadan kalkabilir. Sorun tamamen makinenin beyinden kaynaklı bir arıza ise ve bulaşık makineniz makineye tuz koyduğunuz takdirde almıyorsa mutlaka Bulaşık Makinesi Tuz Işığı Yanmıyor, sorunu için servise danışın ve gerekli bir şekilde yardım alın

bulaşık makinesi tuz ışığı yanmıyor

 

Bulaşık Makinesi Tuz Işığı Arızaları
Bulaşık makinesi tuz ışığı yanmıyor problemi için profesyonel destek için yetkili servislerden hizmet alınız.

Bulaşık makinesine Tuz Ekleme

Şayet yaşadığınız sorun tuz eksikliği ile alakalı ise tuz ilavesi yapmanız gerekecektir. Bulaşık makinenizin açma kapama düğmesinden kapatınız. Bu işleme başlamadan önce bulaşık makinesinin fişini çekiniz. Makineyi açık alt kısımda bulunan sepeti çekip sol bölümde bulunan bidon kapağı şekildenki tuz bölümünü sola çevirerek açınız. Bu bölümde belli ordan su bulunabilir bu sizleri yanıltmasın.. Haznede tuz bulunup bulunmadığını kontrol ediniz. Eğer az ise tuz ilavesi yapınız.

Bulaşık makinelerinde tuzun bitmesi genelde 3 ile 1 yıl arasında olmaktadır. Mutlaka makinenizin kullanım kılavuzundaki bilgilendirmeleri de inceleyiniz. Hala bulaşık makinesi tuz ışığı yanmıyor şikayeti alıyorsanız en yakın yetkili servis firmasından destek isteyiniz.

 

Bulaşık Makinesi Arızaları ve Giderilmesi

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Bulaşık Makinesi Bardakları Çiziyor
Önceki yazı
Bulaşık Makinesi iyi Yıkamıyor