servis banner

Bulaşık Makinesinin Su Almaması Nedendir

Bulaşık makinesi su almama sorunları için 4-5 nedeni aşağıdaki yazımızda sizler için hazırladık.

bulaşık makinesinin su almaması nedendir

Bulaşık makinesinin su almaması nedendir bir çok kullanıcı tarafından sorulmakta ve araştırılmaktadır. Bulaşık makinesi su almıyor şikayetiniz varsa aşağıdaki adımları takip ederek servis çağırmadan önce kontrol sağlamış olursunuz. Genelde bulaşık makinesi servis firmaları sizlere telefonda çözüm ve müdahale olanakları sunmayacak olup servis ücreti ödemeniz halinde işlem yapacaklardır. 2019 yılında ortalama özel servis firmalarının sadece sorunun kaynağını bulması için gelip bakma ücretleri 50₺ den başlamaktadır.

servis banner

Bulaşık Makinesi Tahliye Hortumunu Kontrol Edin

Bulaşık makinenizin arka kısmında tırtıklı hortum bulunmaktadır. Bu hortum tahliye hortumu adı ile bilinmektedir. Hortumun bükülmesi, eğilmesi, yerinden oynaması veya çıkması halinde bulaşık makinesi su alamama sorunu ile karşılaşabilir. Hortum her ne kadar tahliye hortumu olsa da tahliye edilemeyen su nedeni ile makine içine su alma işlemide duracaktır. Bu nedenle bulaşık makinesi tamircisi çağırmadan önce mutlaka bu makinenizin arkasındaki tahliye hortumunu kontrol ediniz.

Makine Tesisat ve Musluk Kontrolü

servis banner

Bulaşık makinesinin su almamaması nedendir arasında tesisat sorunları ve musluklarıda ilk sıralarda gelmektedir. Bulaşık makinesi servisi aramadan önce makinenize gelen suyun bağlı olduğu muslukların açık olup olmadığını, bu tesisattan da su gelip gelmediğini kontrol ediniz. Bir çok kişi belki bu musluklara hiç müdahale etmezler ancak tesisatlarda oluşan arızalardan dolayı suyun geldiği bu musluklar arıza yapabilir ve bulaşık makinesine su vermez.

Bulaşık Makinesi Su Giriş Valf Kontrolü Yapın

Bulaşık makinenizin su tesisatından gelen suyun makine içine girişini sağlayan ve makineyi besleyen bölümdür. Su giriş ventili adı ile de bilinmektedir. Buranın kontrolünü kendinizin yapması zor olacaktır. Şayet yukardaki kontrolleri yaptığınızda sorun çözülmüyorsa uzman buzdolabı tamircisi yada servis personellerinin ventili kontrol etmeleri gerekecektir. Su giriş valsinde oluşan arıza ve bozulmalar bulaşık makinesinin su almamasına neden olacaktır.

Bulaşık Makinesi Pompa ve Emniyet Sivici sorunları

Son olarak yinede bulaşık makinesi servisi tarafından kontrol edilmesi gereken pompa ve sivicler olacaktır. He pompa hemde sivic’de oluşacak arıza ve teknik sorunlar makenin su almamasına neden olur. Pompalar genelde kısa devre sorunları yaşanır ve makinenin çalışma prensibini engeller. Emniyet sivicide hangi marka model bulaşık makinesi olursa olsun farklı bir çok nedenle arıza yaşayabilirler. Bulaşık makinesinin su almaması nedendir maddelerimiz bu kadardır. Sitemiz içinde bulaşık makinesi arızaları hakkında bir çok detay bulunmaktadır. Yaşadığınız sorunlarda sitemizdeki içerikleri inceleyebilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Arızaları ve Giderilmesi

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Bulaşık Makinesi e15 Arızası
Önceki yazı
Bulaşık Makinesi Çalışmıyor