servis banner

Profilo Bulaşık Makinesi Arıza Kodları

En güncel Profilo bulaşık makinesi arıza kodlarını sayfamızda bulabilir ve sorunun kaynağı ile birlikte bireysel çözümleride inceleyebilirsiniz.

profilo bulaşık makinesi arıza kodları

Bulaşık makineniz Profilo ise sayfamızda bir çok kişinin sık karşılaştığı Profilo bulaşık makinesi arıza kodları anlamlarını ve çözümlerini bulacaksınız. Dünya genelinde uzun senelerdir bulaşık makinesi üretimi yapan markanın ülkemizde de hayli fazla kullanıcısı bulunmaktadır. Bir çok arıza mekanik yönden olabildiği gibi kullanıcı kaynaklıda oluşabilmektedir. Profilo bulaşık makinesi arızalarında servis firmasını aramadan önce yaşadığınız sorunu tam olarak bilmeniz sizlere bir çok avantaj sağlayacaktır. Lütfen yazımızı detaylıca inceleyip sizin yaşadığınız sorunun ne olduğunu br kaç dakika da öğrenebilirsiniz.

servis banner

Profilo Bulaşık Makinesi Çalışmıyorsa

Bir çok kullanıcı hiç beklemediği bir anda bulaşık makinesi tepkisiz kalabilir ve çalışmaz duruma düşebilir. Eğer sizin makinenizde aniden çalışma duruma geldiyse öncelikle piriz nedeni sorun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bulaşık makinesindeki ön panelde bulunan uyarıcı ışıklar yanmıyorsa makinenin bağlı bulunduğu enerji olup olmadığına bakılır. En basit enerji kontrolü aynı pirize ufak aletler takarak denemektir. Fön makinesi, düzleştirici, ütü gibi elektrikli aletlerden birini aynı pirizde deneyiniz.

servis banner

Bulaşık makinenizin şayet ön panelinde bulunan ışıklar yanık olduğu halde çalışmıyorsa makinenizin kapağını açıp kapatıp tekrar çalıştırmayı deneyiniz. Makinenizin çalışmasına engel olacak su akışıda sorunlu olabilir. Makineye su gelip gelmedinden de emin olunuz. Su musluğunu farklı bir sebepten ötürü kapatmış olabilir yada farklı bir su tesisat sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Tüm bunları denediğiniz halde yinede profilo bulaşık makineniz çalışmıyorsa resetleme işlemi yapabilirsiniz. Şayet bunda da başarılı olunmadıysa profilo yetkili servisinden destek almanız gerekecektir.

Profilo Bulaşık Makinesi e15 Arıza Kodu

Profilo Bulaşık Makinesi e15 Arıza Kodu

Profilo bulaşık makinesi arıza kodları ve genel bulaşık makinelerinde en yağın karşılaşılan ilk 4 hata kodundan biri e15 arıza kodu dur. Profilo bulaşık makinesi e15 arızaları alan kullanıcılarında bu hata kodu ile karşılaştığında bilmesi gereken su bazlı bir sorunla karşı karşıya olduğudur. Hata kodunun genel anlamı Makinede su olmadığıdır. Bulaşık makinesinin su sızıntısı yaşaması da yine bu hatanın belirmesine neden olabilmektedir. Makine alt kısmında biriken su tabanda sivili tetikler ve makinenin su girişide kapanabilir. Bu sorunun kesin olarak giderilmesi için kontrol ve söküm işleri gerekeceğinden teknik servis hizmeti alınması çok daha iyi tercih olacaktır.

profilo bulaşık makineleri arıza kodları ve çözümleri için

Bulaşık makinesi arızaları ve giderilmesi için önce sizin sağlığınız önemlidir. Bu nedenle tehlikeli müdahalelerde ve uzmanlık gerektiren konularda kendiniz yerine yetkili servislerden hizmet almanız önerilmektedir.

Profilo Bulaşık Makinesi e9 Hata Kodu

Profilo Bulaşık Makinesi e9 Hata Kodu

Bulaşık makinelerinde genel olarak ısıtma sorununa işaret eden hata kodlarından biridir. Bulaşık makinesinde bulunan ısıtma elemanlarının sorun yaşadığını anlamına gelebilir. Sıcaklık sensörü, kontrol kartı ve sirkülasyon pompasında sorun yaşanmış olabilir. Bu hata kodunun girilmesi içinde bireysel olarak kullanıcıların yapabileceği pek bir şey bulunmamaktadır. Teknik konulardan anladığını düşünen makine kullanıcıları sıcaklık sensörlü yerinden çıkararak soğuk suda ve sıcak suda tutup farklılık olup olmadığına bakabilir. Eğer ekranda bir sorun görülmüyor sorunun kaynağı burası değildir. Kontrol kartı için ise yetkili profilo servisinden destek istemeniz gerekecektir.

Profilo Bulaşık Makinesi e17 Hatası

Bulaşık makinelerinde su basıncı ile ilgili olan hata arıza kodudur. Profilo bulaşık makinesi arıza kodları e17 hatasıda su basıncı ile ilgili sorun olup uzman tesisatçı tarafından su basıncının ayarlanması, düşürülmesi ile giderilebilecek sorundur. Makine kullanıcısı olarak su basıncı için kendinizin yapabileceği pek bir çözüm bulunmamaktadır.

Bulaşık makinesi e17 arıza kodu çözümü

Profilo Bulaşık Makineleri e27 Arızası

Profilo bulaşık makinesi arıza kodları arasında enerji akım sorunlarında karşımıza çıkan bir hata koduda e27’dir. Evinizde kullanmış olduğunuz elektrik b-voltajında sorun yaşandığında bu hata kodu makine panelinde belirecektir. Daire tesisatından kaynaklı bir sorun olabileceği gibi sadece bulaşık makinesine elektrik giden prizde de sorun yaşanıyor olabilir. Bu nedenle elektrikçi desteği alarak sorunu çözme şansınız daha doğru olacaktır.

Bulaşık makinesi e27 arıza kodu

E24 ve E25 Arıza Kodları

Profilo bulaşık makinesi arıza kodları için e24-e25 hatası alıyorsanız makinenizin su boşaltamama sorunu yaşadığını anlayabilirsiniz. Genelde bu hata ile karşılaşan okuyucularımızın makinelerinin içi su dolu olmaktadır. Bu durumda servis çağırmadan önce sorunun neden kaynaklandığını bulabilirsiniz. Öncelikle su boşalması için uzun hortumda herhangi bir eğilme bükülme olup olmadığınız kontrol ediniz. Su boşaltma hortumunda oluşacak bir tıkanmada neden olabilir onuda kontrol ediniz. Bunlar yeterli gelmediyse makine içindeki sepeti çıkarıp altta bulunan su boşaltma aparatını saat yönünün tersine çeviriniz. Biriken suyu elinizle tahliye edip sonrasında bir bez ile kalan suyuda dışarı atıp herhangi bir hismin tıkanmaya sebep olup olmadını dikkatlice kontrol ediniz.

Profilo bulaşık makinesi arıza kodları sitemiz içerisinde sürekli güncel olarak paylaşılacaktır. Yaşadığınız tüm bulaşık makinesi arızalarında sitemizi ziyaret ederek pratik çözüm önerilerini inceleyebilirsiniz.

 

Bulaşık Makinesi Arızaları ve Giderilmesi Bulaşık Makinesi Hata Kodları

Yorumlar

 • Ergün korkmaz ,

  E 01 arza nedeni nedir

  • İstanbul Bulaşık Makinesi Servis ,

   Ergün bey makinenizin küvetine su ve köpük dolmuş olabilir. E01 bir çok sebeple görülebileceği gibi genelde makine alt küvetinde su birikmesi nedeni ile sıkça ekrana yansıyabilir. Makinenizin öne çekerek eğimli hale getirip suyun boşalmasını sağlayıp çözüm deneyebilirsiniz. Makine elektrik ve tesisat bağlantı kablolarına zarar vermeden bunu deneyiniz. Eğer sorununuz çözülmezse yetkili servisinizi arayınız.

   • Esra Kılınç ,

    E:06 hata kodu nedir?

    • Oktay yıldız ,

     Selam Merhaba hayırlı günler Profilo e19 hata kodu sorunu nedir çözümü

     • İstanbul Bulaşık Makinesi Servis ,

      Oktay bey, E19 hataları bulaşık makinelerinde ısı kaynaklı sorunlar ve deterjan bölümündeki hataları gösterebilir. Sizlere önerimiz yetkili servisinize başvurmanız yönündedir.

 • Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Sonraki Yazı
  Bulaşık Makinesi Su Boşaltmıyor
  Önceki yazı
  Samsung Bulaşık Makinesi Arıza Kodları