servis banner

Profilo Bulaşık Makinesi Resetleme

Bulaşık makinelerinde bir çok sorunda resetleme işlemi yaparız. Peki Profilo bulaşık makinesi resetleme işlemi nasıl yapılır? Gelin hep birlikte nasıl reset atılır inceleyelim.

profilo bulaşık makinesi resetleme

Bulaşık makineleri eski yeni nesil tüm cihazlarda reset gerekli cihazlardır. Profilo bulaşık makinesi resetleme ihtiyacı çoğu zaman su almama, su bolaştmama gibi durumlarda sık yaptığımız bir işlem olsa da bir çok teknik sorunda da reset atma işlemi gerekecektir. Bazen program hiç başlamayacağı gibi bazen programlarla da birbirine karışabilir. Bulaşık makinenizin resetleyerek sıfırlamış olursunuz.

servis banner

 Servisi Ara : 444 81 67 

Profilo Bulaşık Makinesi Reset Atma

Yeni teknoloji profilo bulaşık makineleri ile 2006 yılına kadar üretimi yapılan profilo bulaşık makinelerinde resetleme düğmeleri farklı yerlerde olabilir. Eski tarihli üretimi buluna profilo bulaşık makinelerinde panelin sağ kısmında resetleme konumu bulunmaktadır. Bu makinelerde resetleme yapmak için program düğmesini resetleme konumuna getirmeniz gerekmektedir. Sonrasında tek yapmanız gereken Güç/Power tuşuna basmanızdır. Bu işlemi yaptıktan sonra pompa motoru devreye girecek ve sesini sizlerde duyacaksınız.

Yeni Teknoloji Bulaşık Makineleri Resetleme
servis banner

Yeni Nesil cihazlarda ise profilo bulaşık makinesi resetleme işlemi için Başla/Beklet düğmesi tuşu bulunmaktadır. Resetlemeyi başlatmak için 3-4 saniye civarında basılı tutmak yetecektir. Bulaşık makinelerindeki basit arızalarda ve sistemsel sorunlarda reset atma işlemi çözüm sağlayacaktır.

 Servisi Ara : 444 81 67 

profilo bulaşık makinesi resetleme

Profilo Bulaşık Makinesi Sıfırlama Hangi Durumlarda Yapılmalıdır

Sadece profilo bulaşık makineleri için geçerli olmayıp aşağıdaki maddeler genelde tüm bulaşık makinesi resetleme işlemleri için geçerlidir.

  • Bulaşık makinesi su alırken takılıyorsa resetleme yapabilirsiniz.
  • Makine çalıştığı esnada enerji ve şebeke suyu kesilmesi halinde resetleme yapılabilmektedir.
  • Pompa işlevi sırasında takılı kalma durumu oluşmuşsa
  • Program çalışır halde iken takılı kalma durumlarında
  • Bulaşık makinesinde su kalmışsa

Profilo Resetleme İşlemi Sorunu Çözer mi?

Bazen tek sefer yapılacak profilo bulaşık makinesi resetleme işlemi yeterli olmayabilir. Bazen 3-4 kere resetleme üst üste yapılabilmektedir. Ancak yinede sorundan ve yaşanılan arızadan hiç bir bilginiz yoksa profilo yetkili servisinden destek almanız daha faydalı bir tercih olabilir. Genelde bir çok servis firması adresinize geldiğinde bahsi geçen yazımızdaki gibi resetleme işlemini tekrar tekrar yapacaktır.

Profilo bm4223eg bulaşık makinesi resetleme

Profilo bulaşık makinesi bm3121ea resetleme

Profilo bm 2020 ea bulaşık makinesi resetleme

Tüm markalarda bulaşık makinesi resetleme bölümümüzü inceleyiniz.

Sitemizde profilo bulaşık makinesi arıza kodları hakkında diğer konulara da göz atabilirsiniz. Yaşadığınız bir çok bulaşık makinesi arızası çözümlerini web sitemizde bulabilirsiniz. Yaşadığınız sorun ve problemler için görüş ve deneyimlerinizi yorum bölümünden okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Resetleme

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Beko Bulaşık Makinesi Resetleme
Önceki yazı
Bulaşık Makinesi Neden Su Boşaltmaz