servis banner

Siemens Bulaşık Makinesi Elektrik Gelmiyor

siemens bulaşık makinesi elektrik gelmiyor

Siemens bulaşık makinesi elektrik gelmiyor problemi çok sık karşılaşılan genel bir arıza değildir. Genelde Siemens bulaşık makinesi elektrik gelmiyor problemi güç kaynağı ile alakalıdır. Güç kaynağında bulunan sıkıntı makineye elektrik gelmemesine neden olabilir. Bazen güç kaynağı tamamen devreden çıkmaktadır. Böyle durumlarda da makineye asla elektrik gelmez. Şayet daire elektrik tesisatında ve makinenin kullanıldığı pirizde bir sorun ve arıza yoksa teknik servis tarafından bakılması gerekecektir.

servis banner

Bulaşık Makinesi Elektrik Problemi Nasıl Çözülür?

Öncelikle bulaşık makinenizde oluşan sıkıntının kaynağını belirlemeniz gerekir. Bulaşık makinesine elektrik gelmediği durumlarda ilk olarak makinenin fişini kontrol etmelisiniz. Makine fişe takılı olduğu halde makineye elektrik gelmiyorsa evde elektrik olup olmadığını da kontrol etmelisiniz. Bu kontrol sonrasında da eğer makinenizde elektrik yoksa sorunun kaynağı büyük ihtimalle güç kaynağıdır.

servis banner

Güç kaynağı ile ilgili problemler farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Aynı şekilde güç kaynağı problemleri farklı çözümler ile de gidilebilir. Siemens bulaşık makinesi elektrik gelmiyor problemi probleminde bazı zamanlarda güç kaynağı değişimi yapılmaktadır. Sadece güç kaynağı değil aynı zamanda kablo problemi de bu soruna neden olmaktadır.

siemens bulaşık makinesi elektrik gelmiyor

Kablo ya da güç kaynağı problemi için bir servis desteği almak gerekir. Servis desteği ile size gereken bilgiler verilecektir. Seviş ile görüşme durumu sonrasında gerekirse güç kaynağı ya da kablo değişimi yapılabilir. Bu gibi değişimlerde değiştirilen parçanın kalitesi önemlidir. Siemens bulaşık makinesi elektrik gelmiyor problemi için değişen parçaların orijinal olması gerekir

Siemens Bulaşık Makinesi Elektrik Enerji Sorunları
Siemens bulaşık makinesi elektrik arızlarında kendi sağlığınız ve cihaz sağlığı için uzman kişilerden ve firmalardan hizmet alınız.

Bulaşık Makinesi Anakart Yanması

Anakartın yanması nedeni ile bulaşık makinesine elektrik gelmeyebilir. Tamamen teknik uzman tarafından anakart kontrolü yapılamsı gerekebilir. Binadaki düşük ve yüksek voltajlardan kaynaklı sorunlarda dahi anakartın yandığı görülmektedir. Anakart tamiri de her ne kadar mümkün olsa da çoğu zaman kart değişimi gerekebilmektedir.

Siemens bulaşık makinesi elektrik gelmiyor şikayetiniz için siemens yetkili servislerden hızlıca hizmet alabilirsiniz. Garantili bulaşık makinesi cihazlarınızda yetkili siemens servislerinde hizmet almaya özen gösteriniz. Parça değişimi, üretim hatalarından kaynaklı sorunlarda makine garantisi devreye girecektir.

Bulaşık makinesi çalışmıyor

Bulaşık makinesi arızaları ve giderilmesi

Bulaşık Makinesi Arızaları ve Giderilmesi

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor
Önceki yazı
Bulaşık Makinesi Bardakları Çiziyor