Vestel Bulaşık Makinesi Resetleme

Vestel bulaşık makinesi reset ve sıfırlama hakkında güncel bilgiler

vestel bulaşık makinesi resetleme

Bir çok farklı nedenle makinenizde sıfırlama yapmanız gerekebilir. Vestel bulaşık makinesi resetleme işlemide sizin bir gün yapmanız gereken bir işlem olabilir. Resetleme ihtiyacı bulaşık makinesinin su almama yada suyu boşaltamama durumlarında ihtiyaç olabileceği gibi program sorunları ve değişimlerinde de gerekli olabilmektedir. Bazı bulaşık makinelerinde makine panel üzerinden reset turu varken kimi makinelerde resetleme ve sıfırlama farklı tuşlar ile yapılmaktadır.

Vestel Bulaşık Makinesi Reset Atma

Her modelde farklı olabileceği gibi genelde Vestel bulaşık makinesi resetleme için açma/kapama düğmesine basılır, bir program seçimi yapılır ve başla/bekle düğmesine basılır. Bu işlemlerle birlikte bulaşık makineniz çalışma konumuna geçer. Makine çalıştıktan sonra başla/bekle düğmesine 3sn süre ile basılır ve parmak tuştan çekilir ve hemen akabinde tekrar basılır ve parmak çekilir. Vestel bulaşık makinesi reset atma işlemi için yapılması gerekenler bu kadardır. Yine vestel bulaşık makinenizin model farklılıklarına göre kullanım kılavuzuna bakmanız önerilmektedir.

Vestel bulaşık makinesi sıfırlama için öneriler

Resetleme Ne Zaman Yapılmalıdır?

Bulaşık makinesi resetleme ve diğer tüm bulaşık makineleri için aşağıdaki belirttiğimiz sebepler, nedenler geçerlidir.

  • Bulaşık makinesi su alırken takılması durumlarında resetleme yapılabilir
  • Makineye gelen şebeke suyunun kesilmesi durumunda resetleme gerekebilir
  • Bulaşık makinesi pompa tıkanma durumlarında sıfırlama gerekebilir.
  • Bulaşık makineniz yıkama esnasında takılı kaldıysa sıfırlama yapabilirsiniz.
  • Makine içinde su kalması durumlarında resetleme yapılabilir
  • Bulaşık makineleri gereğinden fazla su alıyorsa resetleme işlemi yapılabilir.

vestel bulaşık makinesi reset atma

Yeni Nesil Bulaşık Makinesi Resetleme

Eski nesil bulaşık makinelerinde genelde resetleme için tuş bulunmayabilir. Ancak yeni nesil cihaz ve makinelerde reset için ayrıca düğme, tuş veya dijital ekranlarında uyarı işaretleri bulunmaktadır. Vestel bulaşık makinesi resetleme içinde aynı uyarılar geçerlidir. Makinenizin fişini çekip beklemek resetleme yada sıfırlama işlemi tamamlandığı anlamına gelmemektedir. Vestel bulaşık makinesi reset atma ile ilgili sitemizde ileriki günlerce modellere göre resetleme içerikleri eklenecektir.

Vestel bulaşık makinenizin marka modeli bizlere aşağıdaki yorum bölümünden yazarak iletebilir ve cevap bulabilirsiniz. Tüm ziyaretçilere önerimiz cihazlarınızın sağlığı ve uzun ömürlü olması için yetkili teknik servislerden hizmet almanız yönündedir. Bunlar dışında teknik müdahaleler uzman kişiler haricinde yapılmamalıdır.

Bulaşık Makinesi Resetleme

Bulaşık Makinesi Servis Yorumları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sonraki Yazı
Arçelik Bulaşık Makinesi Resetleme
Önceki yazı
Bulaşık Makinesi Temiz Yıkamıyor